| androoh a întrebat:

Am fost opreata acum un an de peritonita. In urma operatiei, probabil din cauza supradozei de anestezie, s`a dovedit ca sunt anemica. Am primit ca tratament pentru vindecarea anemiei, niste pastilute (fier). Din cauza acestor pastile picioarele meu s`au facut foarte groase(in zona coapselor si feselor). As dori daca se poate o dieta sau niste exercitii care sa ma ajute sa revin la normal. Aveam 62 de kg, iar acum am 70 si imi doresc foarte mult sa slabesc.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O supradoză de anestezic nu duce la o anemie.
Ea survine pe fond de lipsă de alimente cu fier (spanac, ficat, etc.) sau pierderi semnificative de sânge (hemoragii) ori o afecțiune internă (în acest caz este bine de făcut un sumar de urină).
Din această cauză ai luat și în greutate din fierul administrat (pastiluțele).
Mergi la un medic nutriționist, este cel mai bine pentru tine.
Sănătate.
Pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

Incearca dieta montignac.eu am scapat de cateva kg cu ea.Gasesti principii de baza si reguli pe http://dieta.romedic.ro/diete/Dieta_Montignac_0679.html. succes :*!

| androoh explică:

Multumesc mult! O sa incerc dieta aceeahappy si daca e buna am sa o recomand si prietenolr. Multumesc mult!