| Beea5654 a întrebat:

Am nevoie de ajutor din partea voastra:
1.imi puteti spune un tratament pentru cosurile de pe fata si spate nu sunt multe, dar sunt enervante si vreau sa scap odata de ele.
2.si ceva tratament/masca pentru punctele negre.
ceva testat de voi si care dau rezultat.Multumesc

Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Pentru cosuri argila cu apa, lamaie, rosi
sau te speli pe fata cu bicarbonat la aproximativ 5-10 minute dupa ce ai scos punctele negre sau cosurile, pregatesti o cana cu apa fierbinte si pui jumate suc de lamaie si 2-3 lingurite de miere.
sau faci masca cu argila si dupa te dai cu miere pe fata sau lapte.
ca sa iasa mai usor cosurile ori le storci dupa ce ai facut baie ori stai la aburi cam 10-15 minute. Dupa ce faci masca lasa cam 5-10 minute fata fara nimic apoi te dai cu crema.
Daca nu iti poti lua 2 masti super de la avon care chiar merita toti bani sau daca nu produse de la bioten sau bioderma, avene care sunt foarte bune.

ps : sunt cosmeticiana pentru orice poti sa ma intrebi

1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

Masca cu argila
este o solutie de spalat pe fata de la loreal si de la garnier care are o perie de fata moale de cauciuc care scoate cosurile si punctele negre.o gasesti in supermarketuri
https://www.google.com/......ps?/search