| roksyk a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Vreau sa stiu cum se numesc ghiozdanele colorate ale faimoasei si indragitei creatoare de moda Agatha Ruiz de la Prada, pentru ca le-a dat nume fiecaruia. Multumesc mult celor care ma pot ajuta - pe langa fundita, le voi vota raspunsul inteligent si folositor. kiss

9 răspunsuri:
| flower a răspuns:

Denumirile date ghiodanelor care te intereseaza sunt : ARCO IRIS9 cele cu desenul curcubeu), MOSAICO ( cf den mozaic), CALEIDOSCOPIO VERDE, CALEIDOSCOPIO NARANJA (cele portocalii). sper ca esti fericitawinking

| Gexu a răspuns:

Miquelrius

| Gexu a răspuns:

Marta

| Gexu a răspuns:

Sonia

| Gexu a răspuns:

Miquelrius e gresit dar cele 2 sunt bunehappy

| Gexu a răspuns:

Unde e votarea cu folositor si inteligent sau funditawaitinglaughing

| Gexu a răspuns:

Pt zazutotea pe siteul acela am intrat si euwinking sunt doar 2 nume de ghiozdane marta si sonia.bye :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt nume, gresesti, pur si simplu este o eticheta, ca exemplu, iar miquelrius este o firma care a aparut acum 150 de ani in barcelona si fabrica (inca o mai face)agende, ghiozdane, hartie parfumata pentru scrisori, creioane, mape din piele pentru masa, stilouri unicat...chestii tipice de librarie.pentru aceasta firma, din cand in cand mai face modele si Agata Ruiz de la Prada.in consecinta, sunt produse MIQUELRIUS semnate Agata Riuz de la Prada.