| Laurretta a întrebat:

Cum sa ma regasesc? nu stiu cine sunt si nici ce vreau! cum pot sa-mi dau seama cine sunt cu adevarat si care sunt obiectivele mele in viata? fundita la raspunsul care ma va ajuta si pentru ceilalti votul inteligent si folositor.

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Iti spun eu care poate fi unul dintre motivele care iti poate da sens vietii! Iubirea! Atunci cand iubeste pe cineva, totul capata un sens in viata, atunci aflii si obiectivele care vrei sa le atingi.Cand iubesti pe cineva si esti departe de el, nu mai dai importanta la multe alte lucruri, ci astepti momentul in care o sa fii din nou langa persoana iubita! Daca iubirea e reciproca te regasesti in jumatatea ta! Iubeste si totul merge ca pe roate! Sper ca te-am pus pe ganduri! Exista si alte posibilitati de regasire in viata! Totul depinde de tine, sa-ti gasesti un scop pentru care sa trezesti maine si sa mergi mai departe! Fa-o pentru ceva anume! Pune-ti in minte un gand, o dorinta si fa posibil indeplinirea ei!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Imi vine in minte refrenul unei melodii :nu stiu cine esti, dar ti-as da un nume...Cu adevarat nu cred ca stie nimeni cine suntem, ce vrem! Dar incercam, ne zbatem sa gasim acel drum!

| gigiro a răspuns:

In astfel de situatii,cand procesul de autocunoastere e nul,cel mai bine e,ca sa muncesti o zi,pe camp, pe un santier de constructii, etc.Vei afla imediaat, ce-i doresti de la viata.

| NickiMinaj a răspuns:

Raspunsul nu-l vei afla filozofand, ci experimentand cat mai multe lucruri. permite-ti sa fii curioswinking
e bine ca iti pui intrebari de genul asta.

| georgily a răspuns:

Incearca sa iti faci ordine prin ganduri. gandeste-te la fiecare scop pe care il vrei si incearca sa obseri ce poti face cu viata ta si ce nu.In situatia asta incearca sa vezi doar realitatea. Nu visa! [sper ca te-am ajutat :* ]! Funda? big grin

| Jacquelinor a răspuns:

În primul rând trebuie să îți găsești timp pentru tine. În weekend sau după școală/job. Petrece ceva timp în aer liber, în parc, pe o bancă și gândește-te la faptele tale; bune, rele, ele te caracterizează așa cum ești. Reflectă asupra tot ce faci iar dacă tu consideri că unele fapte nu sunt cum vrei să fie, găsește o cale de a te îndrepta. Dacă te consideri sincer așa, restul lumii va avea să te accepte așa cum ești.

P.S.: Pe lângă mersul în aer liber, pe care ți-l recomand din tot sufletul, încearcă să găsești o activitate liniștitoare precum citiul, ascultatul muzicii calmante, îți poți cumpăra un animăluț happy trebuie să găsești ceva care te calmează (droguri, alcool, nicotină sunt total excluse) și să te gândești asupra personalității tale.
Succes! happy

| Marinake a răspuns:

Pai...eu zic sa iti urmezi inima si sa faci ce iti spune. obiectivele tale in viata trebuie sa imbine utilul cu placutul... uite de exemplu eu vreau sa devin arhitect, imi si trebuie dar imi si place, sper ca ajut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde naiba sa stim noilaughing