| SkyCracker a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns concret! Am un costum de scoala care trebuie spalat/curatat (sacou+pantaloni stofa), dar mi-e teama ca daca il spal in masina de spalat il deteriorez. Stiu ca sunt locuri speciale pentru asa ceva, insa sunt in criza de timp. Intrebarea mea este: stric costumul daca il spal in masina de spalat?

5 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Daca respecti regulile de pe eticheta lui nu.Dar mai bine de mana.Sau in oras la o spalatorie.

| ?????????????????? a răspuns:

Citeste eticheta. In general costumele de stofa trebuie curatate uscat. Adica duse la curatatorie din pacate. Succes!

| ChemoshRDB a răspuns:

Mai sigur ar fi sa il speli la mana, amicewinking

| Preda_Mada_1996 a răspuns:

In masina de spalat da dar daca il speli la mana nu se intampla nimic sau nu ai auzit de spalatul manual?

| Zemill a răspuns:

La mana ar fi o solutie buna