| irinuk28 a întrebat:

Am niște venișoare mov și roșii inestetice pe pulpele picioarelor, din loc în loc (doar pe pulpe).Nu sunt umflate ca semn de varice ci doar se observă sub piele. Am 16 ani, deci ce medicament sub formă de unguent aș putea folosi și e bun?
Venele de pe picioare mele arată ca în această imagine:
https://www.google.ro/......ps?/search
FUNDĂ!

3 răspunsuri:
| AndradaMelania a răspuns:

Nu sunt un fel de vergeturi? Eu am in partea interioara,(intre picioare) si nu mai pot scapa de ele deoarece s-au facut deoarece am slabit brusc.Pentru varice nu stiu ce este de facut decat operatia, ca si pentru vergeturi de altfel. Poti prefeni insa aparitia altora dandu-te cu crema dupa fiecare baie in zona sensibila...winking

| irinuk28 explică (pentru AndradaMelania):

Nu, nu sunt vergeturi, sunt vase de sânge sparte din câte am citit sad și arată exact ca în imaginea de la link-ul acela. Problema este că nu știu ce cremă e recomandată pentru ele dar și pentru vârsta mea. Uite, pentru vergeturi încearcă aceste remedii, cică ajută sau caută ceva creme pentru ele în farmacii. happy