| anonim_4396 a întrebat:

Am niste cute foarte urate pe gat si nu stiu cum sa remediez situatia... Ma puteti sfatui?

2 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cute...sau gusa? Cutele daca sunt ca un fel de riduri... poti folosi crema hidratanta ca pielea sa nu fie uscata si sa previi imbatranirea ei.Cu cat esti mai tanara cu atat mai bine. Daca sunt chiar asa de urate si adanci...ai putea apela la chirurgia estetica... dar nu prea ti-as recomanda.Pe langa faptul ca e dureros si costa mult... mi se pare o investitie ...degeaba.Nu incurajez chirugia plastica decat in situatiile in care nu exista alta alternativa

Bula
| Bula a răspuns:

Apeleaza la un medic endocrinolog. "Gusa" formata se datoreaza ifunctiunii defectuoase a glandei tiroidale.