| Florazul15 a întrebat:

Am niște pantaloni din imitație din piele și am observat că într-o parte s-a făcut nasol materialul, gen se simte tare când pui mâna pe el și îmi este teama că cu timpul se va rupe. Cum aș putea întreține pantalonii ca să nu se rupă în locul acela?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imitatiile de piele imita aspectul pielii, dar nu si calitatea si durabilitatea.
Imitatiile de piele sunt facute pentru a fi purtate 1-2 sezoane, dupa care sa-ti cumperi nou.

| dullcat a răspuns:

Nu ai ce face, astfel de materiale sunt sortite la groapa de gunoi dupa un anumit numar de utilizari. Poti eventual sa le mai prelungesti viata alegand sa acoperi acea parte deteriorata cu un patch sau ceva cu imprimeu dragut, insa nu stiu cat vei considera ca merita. Spun asta fiindca si eu incerc mereu sa mai salvez ce pot, dar de multe ori se rupe materialul fiindca langa noua cusatura.laughing Fun fun fun.Cel mai intelept e sa cumperi de la bun inceput haine din materiale calitative, care se comporta frumos in timp, nu sintetice care se strica imediat.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu prea ai cum.Se va rupe pielea aia acolo. Poartă-i mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că ai de făcut ceva în privința asta decât să-i mai porți de câteva ori apoi să-i arunci.