| ramkat a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: daca o fata blonda se vopseste un portocaliu in cap cu o vopsea permanenta dupa cate spalari sau luni ii poate iesi culoare din par si redevine blonda? Sau daca se va revopsi blond ii va prinde peste potocaliul din par? Mesichappy

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Depinde de parul fiecarei pers. Mie nu mi s-a dus brunetul nici dupa 1 an, a trebuit sa ma decolorez ca sa revin la culoarea mea naturala, saten.
ar putea incerca sa se revopseasca cu http://www.syoss.ro/index.php?id=125. cu siguranta o sa ii prinda, fata de o vopsea normala.

7 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Vopseaua portocalie nu ţine niciodată mai mult de câteva luni, indiferent de cât de mare ar scrie "permanent" pe cutie, deci o să se ducă într-un final şi fata o să fie blondă again. Singura problemă e că trebuie să se decoloreze dacă vrea să revină la blond înainte să se ducă vopseaua, iar portocaliul, ca orice culoare ţipătoare, e aproape imposibil de decolorat... nu-l scoţi din păr până nu vrea el -_-

| Annitu a răspuns:

Prin faptul că ai spus că e blondă, ai spus totul.

| Annitu a răspuns:

@ramkat, iar de unii îţi dai seama că sunt proşti după modul în care scriu. happyMai pune şi tu mâna pe un dex şi lasă fetele.

| Amaliutss a răspuns:

Pai uneori nu scrie pe amabalaj. ba scrie. da revine culoarea mai inaintee.
deci creca peste 2 luni. cel mult 3 happy. cred

| missdeny a răspuns:

Annitu si eu sunt blonda si sunt a3a din clasa.
Ramkat spune-i iubitei tale sa isi decoloreze parul si apoi sa se vopseasca blonda.

| ramkat explică:

Annitu, uni sunt prosti si fara sa ii tradeze ceva fizic...cand esti prost trebuie sa si semnalizezi. Te-ai prins?hee hee Asa ca data viitoare cand dai raspunsuri "inteligente" gandeste-te ca nu cunosti oameni cu care vorbesti. Blonda aceea este iubita mea!

| RosyRozy a răspuns:

Pai daca e vopsea permanenta trebuie sa scrie pe ambalaj cat de mult tine. iar daca se revopseste blond va fi blonda iar portocaliu va dispareahappy