| christina94 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc blonda(sunt satena). Se vopseste parul daca nu sunt decolorata? Ce culoare va iesi, cumva portocaliu? Merci

4 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Eu am trecut de la blond la saten (pentru a nu imi distruge parul ) in 2 pasi. Mai intai cu suvite blonde dese apoi dupa vreo 2 luni am vopsit tot parul. Am folosit vopsea Londa 01. Prima data am fost putin galbuie asta deobocei se intampla la prima vopsire de blond dar apoi urmatoarea data a fost perfect.

| Larisa a răspuns:

Eu as recomanda sa mergi la un salon.Personalul de acolo va sti ce sa faca, apoi data viitoare o poti face singura.

| pixbitza a răspuns:

Esti satena natural? iti iese bine garantat. daca satenul e obtinut prin vopsire si vrei sa treci la blond nu-i problema, dar sa folosesti o nuanta de blond mai inchis. satenul pe cutie ca si nr e cam un 06. te poti duce pana intr-un 08. lamurita?

| pixbitza a răspuns:

M-am vopsit de zeci de ori acasa si n-am avut nicio problema. se intampla si greseli daca esti cretina si nu ai nicio idee despre culori, combinat etc. mie imi place chestia asta si am ciulit urechile si vb cu toti stilistii la care mergeam.