| Stephsweet a întrebat:

Am o prietena... vrea sa`sh fac o operatzie estetik l nas sh parintzii nu o lasa(are doar 12 ani) Nu e vorba d bani ca stam n Pipera. Ar vrea s aiba nasul pic in vant. ceva d genu http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:10&biw=1024&bih=456... v rog ajutati-ma. Suntem ca 2 surori. n qnoajtem d mici. Ash vrea s o pot ajuta.Cn vrea fudissa?!:)

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Este recomandat ca rinoplastia, operația la nas, să se efectueze după 18 ani, nu este o intervenție prea ușoară. Până la acea vârstă e nevoie de acordul părinților și se face doar ăn cazuri de forță majoră.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu isi poate face o operatie estetica la o varsta atat de frageda pentru ca trasaturile ei nu sunt inca bine definite. Aspectul ei se va schimba in continuare pana pe la vreo 18-20 ani. Abia atunci va putea alege!

| fu210ass a răspuns:

Pana la 18 ani nu poate face nicio operatie de genu asta... pentru ca abia de atunci nasul nu se mai schimba in sensul ca poate lucra la el. dar pana atunci mai creste si daca va face operatie i se va face si mai urat.

| 乃ŪMMĪĪ a răspuns:

Daca vrea o fata frumoasa dar este cam riscant dar daca accepta parintii si au banii necesari poate sa le spuna ca dupa ce se dezvolta o sa arate minunat cunosc o prietena tot la fel si are acum 19 ani si sia facut operatie la 14 si arata minunat:X
Funda?batting eyelashes