| XYZsnick a întrebat:

Am o problema cu mainile, palma mea este foarte crapata si ma si mananca pielea mi se decojeste si e din ce in ce mai rau stiti niste remedi cu efect rapid?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

S-ar putea sa fie psoriazis, consulta un medic dermatolog.

| cristimihailov a răspuns:

Dermatologul este solutia.
Dar stii si tu asta.
Poate ai niste deficiente de niste neamuri de vitamine.

| capricc a răspuns:

Seara, inainte de culcare, aplica crema si dormi cu manusi din bumbac. Caldura intensifica efectul hidratant si te vei trezi cu maini moi si catifelate. http://fucsia.ro/ingrijeste-ti-mainile-in-6-pasi-iti-pot-trada-varsta/

| Robertyz a răspuns:

Crema de galbenele ori orice crema pe baza de aloe vera big grin

| Iris1997 a răspuns:

DERMATOLOG!
Chiar daca e doctor nu o sa te manance!

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele.Eu si multe alte persoane o numim "Crema minune".
Uite un clip daca vrei sa stii mai multe despre ea:http://www.youtube.com/watch?v=sJLbKZpQqwQ
Sper ca te-am ajutat!

| Intrebari22 a răspuns:

Da du-te la un doctor. doctor de familie el poate sa te ajute cel mai mult happy

| MariusGaby78 a răspuns:

Asta se intampla din cauza lipsei e calciu. iti sugerez sa mananci branza, sa bei lapte si daca vrei du-te la farmacie si i-ati un tub de calciu, sau sa mananci/bei orice altceva ce este bogat in calciu