| Haluudnwij a întrebat:

Buna deci am o problema..am 14 ani si sunt fata, mereu dupa ce fac baie sau ceva si mă usuc cu feionul la par, mi se decojeste pielea de pe fața si mă mănâncă. stie cineva cum sa scap de asta ca deja numai suport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimbă samponul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te a invatat sa scrii feionullaughing Puteai sa scrii simplu uscatorul de par, sau foehn care tradus din limba germana inseamnă vînt cald

| Frank51 a răspuns:

Trebuie să masezi puțin cu șampon când faci baie, iar după ce te usuci, aplică o cremă hidratantă. E absolut normal, pielea moartă trebuie să fie schimbată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am chestia asta creca de 20 de ani..inainte nu aveam nimic. eu si acum ma frec cu prosop ud asa dupa si dupa aia ma dau cu nivea de fața da asta no sa ti dispara tot timpul o sa ai dupa baie asa

| CtBogdan a răspuns:

Poate sa fie din cauza ca te speli pe fata cu sapun/gel de dus/sampon care sunt mult prea puternice pentru pielea delicata de pe fata.
Daca vrei sa-ti speli fata incearca un gel de dus 3 in 1 pentru trup, par si fata.

Poate e doar din cauza ca folosesti foehnul mult prea aproape.

Foloseste o crema hidratanta dupa baie si incearca sa descoperi care este problema.

O problema asemanatoare am avut si eu.
Roseata, coji albe pe fata si mancarimi din cauza ca imi placea sa-mi spal fata cu sapun iar apoi sa aplic alcool sanitar.