| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de proportii uriase :((, da, exagerez :)). Trebuie sa imi iau ochelari de vedere, problema este rama :|, din tot magazinu nu imi placea nimic! Nimic :|. Nu mi se vedeau ochii de prostiile alea de ochelari >:P, ce am probat erau dreptunghici si nu se vedea ochiu calumea, mi se par prea mici. Si nu stiu, ma bate gandu sa imi iau din acestia, de emo : http://www.okazii.ro/......-ban.html.

Voi ce imi recomandati, am fata ovala? Si ce culoare? Am tenul alb si ochii albastri.

9 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Off.ai dreptate in legatura cu ochelarii de la magazine.sunt groaznici si fac ochii sa para mai mici.
Dar.cu lentile nu merge? Lentile in loc de ochelari.Costa mai mult.dar scapi de ochelari smug
Sau ochelarii aia mari merg.

| Asdffd a răspuns:

Ochelarii Wayfarer nu is de emolaughingsi eu am de soarelaughing tot d'aia.Aia is pa trend:]

| Hibriiiid a răspuns:

Ochelari de emo? Daca si emo poarta ochelari...
Din ce am vazut eu esti destul de eleganta, deci nu cred ca ti-ar sta bine cu ochelari de 'emo'. Lentile sau suporta viata.

| Michy_1562 a răspuns:

Poi daca nici care nu-ti plac atunci i-a niste ochelari de soare fa rost de lentile si le pui la ochelarii de soare ce ne mai incurcam asa.laughing Hai ca glumesc. Apropo ochelarii care trebuie sa-i porti sunt de toata ziua sau doar cand citesti scrii?

| Michy_1562 a răspuns:

Ia-ti dinaia care ti-s buni si daca. Dai naiba le spui colegilor ca ti-ai rupt ochelarii buni si ca va mai dura ceva pana ii face si in acel timp poti sa cauti. Daca ai zis ca aia dreptunghici adica aia mai mereu profesoarele le poarta in fine. I-ati care ti-s buni minte si u putin colegiilaughing) ce are nu faci crima de omlaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@friday,lentilele nu merg laughing.
Eu vreau ochelarii si pe post de accesoriu, imi dau un aer sexy si rau smug. Glumesc laughing. Nu ar accepta mama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ILoveParamoreZiceHaiPa, ai de capu meu laughing.
Si pana la urma cu ochelarii cum fac, ca nu stiu de care sa imi iau laughing. Iar de lentile nici nu se pune problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Michy, eu nu am probleme cu vederea, sunt ochelari de calculator, televizor si scoala straight face. Dar eu vreau sa ii port si ca un accesoriu cand adopt un lock mai rock devil.
Dar nu stiu in ce masura ochelarii aceia mari mi'ar sta bine.
Si partea cu soarele, la naiba te'am crezut!
Mai aveam pic si ma duceam la mama sa ii zic " Mami da de ce nu luam o pereche de ochelari de soare cool si ii punem lentile din astea straight face? " laughing.

| aandreea98 a răspuns:

Buna. Uite iti dai niste modele de ochelari. : Nu atat de patrati ca cei emo dar merge http://t2.gstatic.com/......tp?/images poate ti se incadreaza fata la ceva de genul acesta http://t2.gstatic.com/......tp?/images alt model http://t2.gstatic.com/......tp?/images sper ca te-am ajutat. Si cand iti va recomanda doctorul poti sa porti lentile de contact.