| DeeepEyesClau a întrebat:

Am o problema delicata... Care este cea mai buna metoda de epilare pentru zona pubiana? La mine nu e cazul inca, dar ce o sa fac atunci cand o sa-mi incep viata sexuala si... in fine big grin

8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Aparat de ras, crema

| Kasia a răspuns:

Epilatul cu ceara.e mai dureros insa firele cresc mi rar si nu se vor ingrosa...cum se intampla la alte metode.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Lama,ceara.

| WhiteLover a răspuns:

Ceara clar.fin ca un bebe timp indelungat laughing

| laura81 a răspuns:

Zona pubiana tebuie tinuta ingrijita chiar daca nu ti-ai inceput viata sexuala, din motive de igiena.

Eu iti recomand ceara pentru inceput, apoi poti continua cu un epilator. Asa ai 2-3 saptamani o piele fara par. Restul variantelor necesita o epilare frecventa

| Pitiica a răspuns:

Cu ceara, big, crema de epilat sau epilator

| Pintea a răspuns:

Aparat de tunsbig grin
Mai spart cu intrebareastraight face

| lixie a răspuns:

Depinde de lungime, poti folosi si foarfeca