| anonim_4396 a întrebat:

Am o rochie de seara neagra ca de printesa cu un fel de buline care stralucesc pe ea. Ce machiaj si accesorii ar merge? Multumesc

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Hristos a înviat!
Negrul se potriveşte în combinaţie cu orice machiaj însă nu trebuie să fie prea strident deoarece vei ieşi în evidenţă într-un mod neplăcut.
Ai nevoie de brăţări, cercei şi lanţ fie de culoarea bulinuţelor, fie negre, albe sau roşii.
Sărbători Fericite!

| ladyL a răspuns:

"In primul rand trebuie sa iti stabilesti culoarea pe care vrei sa o porti. Cel mai des intalnit model este negrul cu buline albe. La aceasta imbracaminte poti atasa bijuterii in aceleasi tonuri si o esarfa sau geanta colorata in rosu, verde, albastru sau chiar galben. Nu conteaza ce nuanta alegi, atat timp cat tie iti face placere sa o porti.

Numarul accesoriilor depinde de marimea bulinelor. Daca ele sunt mai mici, poti adauga bijuterii mai mari si invers. Nu imbina prea multe culori, ci ramai la una singura in ceea ce priveste accesoriile, pe langa nuantele intalnite in rochie. Daca rochia e alb-negru, foloseste o palarie rosie, iar daca este alba cu buline rosii, poarta o curea neagra in talie, cercei rosii si poseta neagra.

Mai poti accentua rochia cu o floare mare, falsa sau adevarata, prinsa in par sau la talie. Daca faci asta, nu mai adauga altceva. Ai grija ca pantofii sa nu fie foarte complicati, ci cat mai simpli cu putinta. Daca sunt prea stralucitori sau prea inalti, pot sa iasa mai mult in evidenta decat imbracamintea in sine. "

| Kamiichu a răspuns:

Hristos a inviat! Pai un machiaj nu foarte strident, anul asta se poarta 'naturalul', un bej, oricum ceva cald, niste bratari de culoarea bulinelor de ex. negre cu ceva pietricele, un inel cu o piatra, un colier/lant la gat + cercei ( ar merge niste bobite negre, zic eu) Paste fericit!

| AndaDaniela a răspuns:

Machiaza.te cat mai putin si accesorii albe/aurii/negre/de culoarea bulinelor, zic asta pentru ca altfel vei arata ca un semaforstraight face!

| marycrissabel a răspuns:

Cel mai mult pentru o rochie neagra s-ar potrivi acest machiaj http://www.google.ro/......tp?/search