| mary4567 a întrebat:

Am o rochita roz de vara, cu floricele pe care vreau sa o port la nunta si niste sandalute. Vreau sa le port la nunta si problema este ca picioarele mele arata naspa fara dres + ( plus) ca am si cateza zgarieturi si julituri. Ar merge dresul la astfel de rochii? oare o sa fiu singura cu dres? ce sa faac? fundita

4 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Buna,nu stiu daca rochia de care vb tu merge la o nunta, dar cu siguranta nu o porti purta cu dress, mai ales daca e de vara si iti ie sandale.Incearca sa-ti iei niste pantofi nude, sau da-ti cu putin fond de ten pudra pe picioare/nu stiu cat e de scurta, eu asa mai fachappysper ca te-am ajutatbig grin

| nicoleta01 a răspuns:

Eu nu prea cred ca merge din cate imi imaginez eu rochita si dupa cate ai zis si tu este de vara, dar pentru nunta iti trebuie ceva mai elegant nu orice rochie pe care o porti pe strada

| Bogdana91 a răspuns:

Problema e ca nu merge dresul cu sandale si daca mai adaugi si o rochita de vara...Arata foarte urat. Sfatul meu e sa-ti lasi picioarele goale si sa renunti la complexul acesta. Niste dresuri nu o sa-ti infrumuseteze foarte mult picioarele, asa ca ai incredere in tine si cu o pedichiura frumoasa, crema pe picioare sa ai un pic de luciu, totul va fi bine. Oricum, eu iti doresc distractie placuta, indiferent de ce alegere vei face!

| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a răspuns:

Nu conteaza daca o sa fii singura sau nu, doar ca nu prea merg sandalele cu dres, poate doar daca iti iei niste pantofi care sa se asorteze cu rochia (si astfel porti dres). Iar daca nu vrei sa renunti la sandale, parerea mea e ca nu merg cu dresul. Acum depinde si de sandale. Sfatul meu! SPER CA TI-AM FOST DE FOLOS SI SA AI O ZI/SEARA BUNA!