| mariab a întrebat:

Am ochii caprui ce culoare la fardul de ochi mi sar potrvii cine stie sa imi spuna multumesc

2 răspunsuri:
| Seline a răspuns:

Toate culorile.
Roz se vede foarte frumos, iti da un aer dragalas, negru te face mai provocatoare, verde arati fresh, culorile pale in general scot ochii caprui in evidenta (bej, crem, roz etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. daca ai ochii caprui nuantele de auriu sunt potrivite, dar mai mult la ocazii.
Aceasta culoare se potriveste persoanelor cu ochii caprui deoarece auriul actioneaza ca o sursa de lumina, astfel incat privirile stralucesc la propriu. Pentru machiajul de zi trebuie sa alegi texturi discret stralucitoare.Alege mai de graba acele produse care au o textura translucida decat sidefata.

dar cum ti se potrivesc culorile variaza de forma ochlor, fetei... culorii. eu iti zic culorile, iar tu incearca`le big grin.VERDE OLIV, MARO AURIU (ochi caprui)...MOV SI NUANTE DE GRI(ochi caprui deschis) sper ca te-am ajutat!:*