| bennet a întrebat:

Am ochii schimbatori, cand sint verzi, cand albastri....Cu ce culoare de fard sa-i pun in evidenta?

7 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Roz

| Orannginna a răspuns:

Buna!
Am si eu o prietena in aceeasi situatie. Recomandat ar fi gri, verde, auriu, sau, cum a spus si danutza, un contur si mascara. happy

| danutza a răspuns:

De obicey la aceste culori fardurile nu trebuie sa fie tipatoare incearca cv simplu un contur si putin rimelwinking

| M4RK a răspuns:

Bună.

Culori: lila, gri, verde, albastru, maro.

| parampam a răspuns:

Eu iti recomand maro, deoarece contrasteaza cu nuanta ochilor tai. Poti sa iti faci un machiaj cu fard:aplici pe toata pleoapa un fard apropiat de culoarea pielii. Apoi, de la mijlocul pleoapei pana la coada ochiului aplici maro mai deschis, avand grija sa nu se vada diferenta de nuanta( stergi putin la contactul de culori sa nu se observe diferenta). Dupa aceea, aplici un maro inchis la coada ochiului si stergi iarasi putin cum ai facut si la a 2-a etapa.La sfarsit ai 2 solutii: fie iti intorci genele apoi le dai cu rimel sau le dai pur si simplu cu rimel. Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de fard.Contur cu creion negru e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...happypai sincer la verde merge auriiul:X:Xmie imi place si eu am ochii schimbat-ori si mie foarte greu sa-i pun in evidenta seara ii am albastru inchis dimineata verzi si pe la pranz i am auriilove struckdar imi plachappy