| ZaharAmar a întrebat:

Ce culoare de fard se foloseste pentru ochii verzi?

Răspuns Câştigător
| Anda1708 a răspuns:

Buna! Culoarea care se potriveste perfect ochilor verzi este movul, violetul Dar si tonurile de maro evidentiaza verdele ochilor tai. De asemenea, rozul deschis si nuantele de crem pot fi folosite pentru un machiaj perfect.

Pentru un look dramatic, incearca sa folosesti in coltul exterior si pe arcada ochilor verde inchis sau kaki.

3 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Daca folosesti fard verde avand si ochii verzi nu o sa iti iasa nici un pic in evidenta. Cele mai indicate culori ar fi nuantele de roz, movuri pale, chiar si galben( nuante exotice).

| TreiSurori a răspuns:

Verde,bej,crem,vanat.

| Scliparici a răspuns:

Maro, mov...cel mai frumos negru