| viiooVe a întrebat:

Am ochii verzi...cu ce culoare mi-ar sta bine:turcoaz, lilla, violet sau roz?

Răspuns Câştigător
| ChocolateDroid a răspuns:

CEao! :*
Este esential pentru toate femeile inzestrate de mama-natura cu ochii verzi sa cunoasca combinatia perfecta a nuantelor pentru a-si desavarsi machiajul ideal.

Nuantele fardurilor trebuie sa fie in concordanta cu cele ale eyeliner-ului si ale mascarei. Iata cateva trucuri pentru un machiaj perfect:

Fard de pleoape

Fardul este cea mai importanta piesa a machiajului ochilor.

Culoarea care se potriveste perfect ochilor verzi este movul, violetul Dar si tonurile de maro evidentiaza verdele ochilor tai. De asemenea, rozul deschis si nuantele de crem pot fi folosite pentru un machiaj perfect.

Pentru un look dramatic, incearca sa folosesti in coltul exterior si pe arcada ochilor verde inchis sau kaki. Funda?

10 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Violet şi turcoaz, sunt nişte culori foarte frumoase şi te vor avantaja.

| Ana a răspuns:

Cu toate in special violet si turcoaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suriu

| iauru a răspuns:

Da de unde turcoaz si atat... fara lilla ce sa mai vb de violet sau roz
iti zic eu turcoaz

| EvaTramell a răspuns:

La fel am si eu ochii tot [verzi]hee heehee heehee hee
ti s-ar potrivi culoarea roz si violethee heehee hee
fundita!

| 202 a răspuns:

Ai ochii verzi sau lentilehee hee

si ru am ochii verzi si multi oameni imi spun ca imi sta bine asa happy

eu zic ca esti perfect asa cum esti blushing tie nu ti-ar trebui nici o schimbare happy

PAREREA MEA! :\

| valentina_2004 a răspuns:

Si eu tot ochi verzi am si cred ca roz merge foarte bine, mie imi sta bine sper ca si tie

| alecsa_4123 a răspuns:

Eu Cred Ca Ti Ar Sta Bine Cu Toate Culorile Pe Care Le Ai Enumerathappy In Special Cu Lilla Si Violet happy :*

| motoqueen a răspuns:

Cu ce culoare ti.ar sta bine imbracata sau pentru machiajul ochilor?

| motoqueen a răspuns:

Pentru haine.verdele...apoi culorile deschise in special rozul. Si movul merge foarte bine la ochii verzi. Din pacate, nu ne.ai dat mai multe detalii: conteza mult si ce culoare are tenul tau...si trebuie luat in calcul si parul!
Si obligatoriu trebuie sa iti placa culoarea pe care o porti... daca te simti bine in piele ta, esti frumoasa prin atitudinea pe care o ai!

pentru machiajul ochilor eu zic ca cel mai bine merge un fard mov sau violet de asemenea crem si rozul deschis.

pupici D.