| deliutza_7233 a întrebat:

Am parul lung si drept. Cum as putea sa ma tund? multumesc pentru. raspunsuri:*

Răspuns Câştigător
| Carmen a răspuns:

Cred ca tunsoarea tip bob ti-ar sta bine happy

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu taia prea mult din par. E pacat!

| alexandra_8659 a răspuns:

Cateva trepte de lungime realizate cum trebuie vor da un aspect original coafurii parului lung si drept. Aceasta tunsoare incadreaza si pune in evidenta fata, nefiind nevoie sa renuntati la o buna parte din lungimea parului.

Iata cateva sfaturi pentru coafatul parului lung si drept.

Pieptanati bine parul si aplicati cateva picaturi de ser special de la radacina spre varfuri.

Folosind degetele, separati parul de la spate printr-o carare orizontala. Prindeti cu agrafe partea dinspre crestet a parului, dupa o linie aflata la nivelul urechilor.

Cu o perie semicirculara mare, uscati parul lung cu feonul in jos si spre inauntru, lucrand dispre radacini spre varfuri. Odata uscata o suvita, treceti la urmatoarea, pana cand intreaga zona a cefei este uscata.

Aplicati aceeasi metoda pe parti si in fata, uscand suvitele spre fata, in jos si spre inauntru.

Dupa ce l-ati uscat, puteti aplica pe parul coafat lung si drept putin fixativ pentru a-i conferi stralucire si a-l impiedica sa se ciufuleasca.

Mentineti parul lung si drept, periindu-l zilnic cu o perie de buna calitate
Succes happy

| Ariannna a răspuns:

In scari, putin mai scurt! :X

| StopTheWar a răspuns:

Cu grija.