| andrutzakiss a întrebat:

Am parul prea subtire si il ingrijesc dar el se toceste repede... ce pot sa fac? funda big grin

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Există remedii naturiste pentru întreţinerea părului subţire şi fragil.
Un par subtire si fragil se trateaza cu succes cu ou si bere. Berea intareste firul de par, iar oul il netezeste. Freaca 1 ou cu 40 ml de bere, intinde compozitia pe parul ud si maseaza usor, pana intra foarte bine in par. Apoi infasoara capul intr-un prosop si lasa amestecul sa actioneze 15-30 minute; dupa aceasta, ai grija sa speli foarte bine parul cu sampon si sa il clatesti cu apa calduta, niciodata fierbinte.
Foarte multe sfaturi pentru îngrijirea părului tău poţi citi aici http://www.divahair.ro/......_si_fragil
Mari succese şi o zi cu zâmbet!

3 răspunsuri:
| luly16 a răspuns:

Si a meu e tot aasa.tampit.am incercat tot felul de prostii dar nu merge.așa ca il immpletesc noaptea ca sa nu mi se toceasca.si ma dau cu un fel de pasta din ou ca sa nu-mi mai cadă să mi sa se mai ingroase. funda?

| alexandra1000 a răspuns:

Pentru a intari firul de par nu ai nevoie neaparat de un tratament. exesta si alte remedii. cum ar fi samponul natural de urzuca. aplicandu- l de 2-3 ori pe saptamana iti garantez ca o sa ai un par cu volum, nu o sa se mai uleiasca asa de tare, si sigur firul de par o sa devina mai puternic. incearca si o sa te convingi si o sa vezi ca nu o sa mai renunti la acest sampon. sper ca te am ajutat si sa nu te ingrijorezi ca aceasta o sa se repare.happy

| Aniela86 a răspuns:

In primul rand sa nu folosesti balsam, si sa incerci sa te speli cu un sampon care da corp, intareste structura firului de par. Incearca samponul staminorising de la orising-online.ro. am vazut rezultate foarte bune. daca simti putin varfurile deshidratate poti cel mult odata pe saptamana sa aplici putin balsam dar numai pe lungimi.