| GGG562852 a întrebat:

Am parul tuns bob putin mai lung, ceva de genul acesta http://www.google.ro/......tp?/imgres si ma gandesc la o coafura pentru revelion. De obicei il port intins, dar as vrea ceva diferit. Daca imi puteti da niste tutoriale sau idei de coafuri as fi foarte recunoscatoare.
P.S pentru bucle cu placa nu stiti un remediu pentru a dura mai mult. de obicei mi se strica dupa 30 de minute. Chiar m-ar interesa pentru ca zic eu ar fi o idee pentru revelion.
Multumesc.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici niște sfaturi, http://www.lyla.ro/tunsori/
Distracție plăcută de Revelion.
Pa, pa.

| Sara2 a răspuns:

30 de minute? ce placa ai? ca pe mine ma tine indreptatu 3-4 zile pana la urmatoarea spalare pe cap, si ma tine bine, adica si dupa 4 zile zici ca e proaspat indreptat, si in am si lung pana la brau, si ondulat natural, si des

| GGG562852 explică (pentru Sara2):

Indreptaul ma tine, dar buclele mi se strica, ori nu le stiu face cum trebuie, ori nu stiu care e problema...

| Sara2 a răspuns (pentru GGG562852):

Asta nu stiu ca nu prea il ondulez, ai putea sa incerci sa te dai cu fixativ dupa ondulare ca fixativul intareste parul
de revelion parerea mea e sa il indrepti, deoarece este mult mai tineresc

| Alexandru98 a răspuns:

Coafura asta o are și Andreea Esca

| lady2in4black a răspuns:

Incearca sa ti-l faci un pic buclat, dati-l cu mult fixativ si gata... Anul asta se poarta buclele

| Dennyszukka a răspuns:

Mie imi tin cam 2 zile, dar inainte sa ti le faci, incearca sa te speli mai intai pe cap..astepti sa se uste(natural, nu cu uscatorul) iar apoi incepi sa ti le faci(multi si le fac cu creionul insa eu il fac cu hartie), cand termini(daca vrei sa para cret natural ti-l periezi), daca nu, dai cu mult fixativ..PS:dupa ce te speli pe cap da-te cu spuma de par!

Funda?:X:X