| xNoOLiMiTsX a întrebat:

,, Am rascolit pulberi de fum..." Care e semnificatia?crying((((

Răspuns Câştigător
| moriordie a răspuns:

Din poezia lui tudor arghezi este acest vers, asa-i? si noi am avut-o in manual, iar eu am inteles ca, chiar si din pulberi de fum poti sa incepi o poveste minunata, creativitatea are nevoie doar de nidte pulberi de fum pentru a da roade

3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Poetul a cautat prin inimile cititorului pentru a vedea ce i-ar placea sa afle in carticica scrisa de el.

| foxi a răspuns:

Am cautat fara rezultat!

| Gândac a răspuns:

Da-ne toata strofa, sau o cateva fraze daca e dintr-o opera epica!
Altfel nu avem cum sa ne dam seama happy