| Lost Angel a întrebat:

Am si eu cateva intrebari despre uleiul de ricin...big grin
1.Este adevarat ca da rezultate pentru par( iti face un par mai bogat, mai puternic etc)?
2. Pentru par cum trebuie folosit: singur sau in combinatie cu altceva?
3. Cat de des trebuie folosit?
4. In legatura cu combinatiile in care se foloseste ce cantitate din fiecarea ar trebui pusa?
5. Uleiul de ricin da rezultate pentru ten(adica disparitia pistruilor)?
6. Daca da cum trebuie folosit, ince cantitati si cat de des?
6. Am citit pe internet comentarile unor persoane care spuneau ca au obtinut rezultatul inver: adica a inceput sa le cada si mai rau parul, se despica foarte repede etc. Ce parerea aveti? thinking funzitza:X pls help:X:X:X

8 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

1. Da, daca te tii de "tratament". Rezultatele de vad cam dupa minim o luna.
2. Cum vrei. Il poti folosi simplu sau il poti combina cu ulei de masline si galbenus de ou (eu asa recomand; combina-l macar cu ulei de masline).
3. daca ai parul foarte rar, foloseste-l cam de 3-4 ori pe saptamana(sau ma rog, inainte de fiecare spalare), cel putin in prima parte a "tratamentului"[pana incepe sa-si dea drumul la crescut]. Daca ai parul mai des, e ok sa-ti faci o masca o data pe saptamana.
4. Nu stiu... Gasesti "retete" pe googlelaughing Eu pun ingredientele asa "din ochi"hee hee
5. Nu stiu asta thinking Stiam ca e bun pentru alunite si negi, dar si aici trebuuie sa te chinui destul de mult timp si sa ai rabdare, pentru ca rezultatele nu apar imediat.
6. ^_^ big grin
7. Cred ca nu l-au folosit corect. Uleiul hraneste parul, nicidecum nu il usuca/despica etc, dar uleiul de ricin e destul de vascos si daca nu reusesti sa-l speli cum trebuie si sa clatesti bine parul, arata aiurea(gras, lipit de cap etc).

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Este foarte bun pentru orice numai pentru unghii nu pentru ca eu am folosit si mi-am distrus unghiile.Iti creste parul foarte repede.Trebuie folosit singur dai doar la radacina.inainte sa te speli pentru ca nu poti sa stai cu el in cap.De pistrui nu am auzit da poti sa-l folosesti la sprancene si gene ca sa-ti dai seama cat de bun este(eu cand eram mai mica aveam conjuctivita la ochi.am fost la un medic si mi-a dat ca vindecare o solutie nu mai stiu cum se numea ceva d... argint nu mai stiu era 5 milioane 2 litri.nu am gasit pe niciunde toata lumea se inchina cand auzea ca era ceva chimic dar la control docorul mi-a dat cu acea solutie si a 2 zi nu m-am mai trezit cu ochii.si imi cresteau genele greu si m-am gandit sa folosesc uleiul de ricin l-am folosit 3 saptamana -o luna si ca sa realizeze ca de la un timp de vreme imi trecuse conjuctivita de at nu mai am probleme:X:X:X)cred ca depinde si de organism cum reactioneaza organismul la uleiul de ricin dar poti folosi pe o particita la spate in caz de ceva sa nu se observe un mic test cam o saptamana cred ca nu ar strica

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Nici eu nu am stiut la inceput cum trebuie filosit, si am aplicta dupa "ureche" adica si pe lungimea parului, la varfuri ulei de masline ca sa il hraneasca si sa nu se mai incurce, si la radacina ulei de ricin, am masat vreo 5 minute sa se imbine bine uleiul, apoi am pus o punga pe cap si peste punga caciula ca sa tina de cald, pentru ca la caldura se deschide cuticuta firului de par si patrund uleiurile mai bine. Si am dormit cu punga si caciula pe cap pana dimineata big grin apoi cu apa un pic mai fierbinte si cu mai mult sampon am spalat o data, iar a doua oara cu apa putin mai rece si cu mai putin sampon sa se duca si restul de ulei ramas din prima spalare. Si am avut un par SUPERRRRR matasos, afara batea un vant de tornada laughing si parul meu nu era deloc incurcat-incalcit. big grin Deci imagineaza-ti big grin

| Dizzydizz a răspuns:

Pentru par in combinatie cu galbenus-3, 4 lingur de unei + un galbenus-de retinut FARA ALBUS
amesteci apoy tii in par juma d ora si te speli, iar apoi te clatesti cu apa putin rece pentru a revigora parul
il poti folosi la orice spalare sau odata pe luna

| oxaz a răspuns:

Normal ca va straluci de uns!

| ZeRoberto a răspuns:

Si eu vreau sa stiu happy

| mihaela_5389 a răspuns:

Da asa, este! Dar si uleiul de masline este foarte bunbatting eyelashes! Eu am folosit ulei de masline, si parul straluceabatting eyelashesin plus ca il ai si finbatting eyelashes:X! succes:*!