| HeroInna1999 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi...de la un timp mi-au aparut niste cosuri mici pe fata pe care eu bineinteles ca le-am spart si apoi le-am tot rupt in fiecare zi si s-au transformat iniste chestii enorme pe fata...vreau sa imi curat urgent tenul.Am incercat multe metode dar nu reusesc. aveti vreo sugestie?

4 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

In primul rand, nu mai umbla la ele. Daca sunt mici rani cu cojite, te va ajuta de unguentul de galbenele, aplicata doar pe cosuri.
O crema foarte buna e aceasta: http://mihaela-sunshine.blogspot.ro/......de-zi.html
O dimineata frumoasa!

| QueenE a răspuns:

Buna,in primul rand nu trebuia s-a le spargi ca de aia sau facut enorme cum zici tu si apoi s-a te speli dimineata si seara pe fata si s-a te dai cu crema pentru curatarea fetei crema parca se numea clarskin si era de la Avon dar si crema de gablenele e foarte buna, Nivea si multe altele.Eu ti-am enumerat cremele pe care le-am incercat, si s-a nu te astepti ca o s-a ti' se duca in catvea ore cam in 2 zile incep s-a se retraga ca tu ai spart cosuriile si de aia sau facut mari.P.s niciodata s-a nu le mai spargi lasale in pace si da-te cu crema ca o s-a se duca. Sper ca te am ajutat ..Mult Succes!

| alina84 a răspuns:

Uleiul de tamanu cred ca te va ajuta. Usuca foarte repede semnele si ranile.http://www.shoporganic.ro/......may05.html

| ThEGoodInBad a răspuns:

Eritroacnol e foarte bun.