| creatza96 a întrebat:

Am o problema cu tenul.Am cateva pete rosii-maronii de la cosuri, cu ce ma puteti ajuta? cu ce sa ma dau ca sa dispara. ceva ce ati folosit si v-a ajutat. Si inca ceva, am niste puncte negre mici pe nas si pe langa, cum as putea scapa de ele?

4 răspunsuri:
| uguugu a răspuns:

Hei! iti spun din experienta ca acele puncte negre nu pot fi scoase decat la un cabinet cosmetic(eu cand am incercat sa lee fac singura s-au infectat mai rau) si daca mergi pentru ele, cred ca tipa se va ocupa si de petele tale rosii. Dupa ce am fost la un cabinet cosmetic am folosit ceai de pelin(ma stergeam pe fata cu un disc demachiant imbibat in ceaiul asta). De asemenea e posibil ca petele tale sa fie de fapt niste semne pe care ti le-ai facut. Cred ca cel mai bine va sti cosmeticiana sau poti sa mergi si la dermatolog.

| creatza96 explică (pentru uguugu):

Pai eu ma dau cu un ser de la oriflame. pentru pete. si oare sunt bune acestea de la oriflame? si pentru puncte negre as vrea sa imi fac un peeling-chimic, dar nu stiu cat costa...si oare m-ar ajuta?

| uguugu a răspuns (pentru creatza96):

Tot ce am facut in privinta punctelor negre a fost sa merg la cosmetica(a fost un procesc de 1h si jumatate cam asa si a folosit acul, iti dai seama). pot sa iti spun doar ca a mers foarte bine mi s-a curatat fata aproape de tot dupa toate punctele alea negre(aveam f multe pe nas si pe frunte). legate de acele pete ti-am spuns ori mergi la dermataolog ori ceri parerea cosmeticienei sigur va sti ce sa iti spunawinking

| creatza96 explică:

Dau Funda! :*:*:*