| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Am tenul mixt dar foarte plin de acnee pe care nu stiu cum sa o fac sa dispara.Am incercat o crema antiacnee dar in zadar, am incercat o masca cu iaurt si lamaie si la fel.
Daca stiti ceva trucuri sau masti antiacnee si pentru punctele negre, astept solutii(dau fundita)!

8 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Incearca masca cu miere si aspirina netamponata. E foarte buna.
http://www.youtube.com/watch?v=rmv6oEnOJcI

Abh
| Abh a răspuns:

Mastile cu argila sunt foarte benefice, in special pentru tenul cu probleme. Daca faci o cura de detoxifiere interna cu argila de baut, iti va aduce numai beneficii.

| gloria a răspuns:

Masca cu miere si aspirina si incerca si o masca cu zahar, galbenus de ou si ulei de masline si foloseste-o de 2-3 ori pe saptamana. aharul nu trebuie sa sa topeasca(2-3 linguri) ulei 2-3 linguri si un galbenus de ou happypoti stoarca si niste lamaie daca vrei si cel putin punctele negre vor disparea repede la mine asa a fost cat despre cosuri nu stiu ca nu amhappy

| Lora_6439 a răspuns:

Sa stii ca nu sunt singura persoana care a scapat de acnee cu ajutorul sulfului. Produsele pe baza de sulf sunt extrem de bune pentru acnee si par gras. Iti recomand cu incredere sapunul cu sulf (il gasesti la farmacie si e in jur de 4 lei). Dupa 10 zile de folosire, nu mai ai nici urma de cos. Mai exista si lotiuni, masti etc pe baza de sulf. Incearca-le.

| babyblue_8473 a răspuns:

Zineryt. Am incercat foarte multe creme, lotiuni masti degeaba pana mi-am cumparat zineyt. Din a5a zi de utilizare se vedeau rezultatele, iar dupa 2 saptamani am avut un ten perfect curat.Incearca cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar lotiunile pe baza de sulf sun foarte bune si vindeca foarte repade acneea,,, incearca si tu!

| PA21345678i9 a răspuns:

Pai...in fiecare seara inainte de culcare poti sa rupi o "frunza" de aloe vera [care o gasesti la orice florarie daca nu ai] si cu lichidul din ea te dai pe fata. sau mai poti sa iti pui intr-un bol mai inalt apa clocotita [fara exceptii] si 2 pliculete de musetel care te poate pune in ceai si pui prosopul peste bol iar dupa un minut stai cu capul deasupra lui si cu prosopul peste cap vreo 5 minute [poti sa mai iei aer din cand in candlaughing] adica mai pe scurt faci inhalatii cu aburul de la ceaiul de musetelhappy. se mai zice ca si cu pasta de dintii poti scapa de cosurii deci daca vrei fa-ti o masca cu pasta de dintii lamaie aloe vera si castraveti ca sa iti linisteasca pielea.
sper sa iti fie de foloshappy

| lovenrt a răspuns:

Pai sapun cu sulf sau folosesti o solutie zinerit o gasesti la farmaci care arde cosurile dar mai intai trebuie scoasa sau cateva masti pe care pe poti face acasa ...bati albusu de la un ou si il fui pe fata astepti cateva minute si il dai jos, sau cu o bucata de cartof te stergi pe fata dar fara sa te speli dupa ...sau spala-te pe fat de cate ori de tuci la baie ca sa nu mai ai tenul asa de gras (de la tenul gras apar cosurile ) cred ca ti'am fost de ajutorlove struck