| dedfgv a întrebat:

Am tenul mixt spre gras...folosesc creme pentru tipul meu de ten dar totusi mi-as dori si o pudra care sa absoarba sebumul in exces de pe fata dar sa si reziste mai mult timp(6-7 ore)ce pudra imi puteti recomanda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o pudră translucidă.
Pa, pa.

| Sweetie123 a răspuns:

Eu iti dau un sfat! nu te da cu paudra! alege un sapun care te poate caracteriza prin parfumul sau,si spala-te putin cu el o zi da,alta nu, iar daca este ff gras, in fiecare zi! pudra iti poate imbatrani tenul

| anonimgl a răspuns:

Foloseste pudra translucida de la Avon

| MonicutZZa a răspuns:

Foloseste o sudra pulbere (ofera un aspect mai natural decat cea compacta). Eu spre exemplu folosesc una de la Avon si mi se pare foarte eficienta. Fata mea nu mai straluceste nicaieri. Rezista vreo 6 ore. Pentru sebum ar trebui sa folosesti de asemenea niste servetele matifiante (le gasesti la farmacie) care absorb tot sebumul acela si pe care le poti folosi in orice moment al zilei.