| stanana a întrebat:

Am tot timpul pielea de pe maini uscata, ce sa fac sa nu se mai usuce? Cu crema ma dau!

11 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Incerca sa te dai q ulei de masline! hidrateaza fff mult! eu de obicei imi pun in diferite creme de corp si putin ulei de masline. Face minuni!

| borsec a răspuns:

Incearca sa te dai cu crema ff hidratata seara inainte de culcare, ca sa nu mai intrii in contact cu apa dupa ce te-ai data cu crema.

| miriam a răspuns:

Poate crema pe care o folosesti nu este tocmi buna pentru mainile tale.Incearca ceva pe baza de glicerina, cum ar fi Neutrogena, stiu ca este foarte hidratanta.

| mioara a răspuns:

O crema de revitalizare de la avon

| want2bMajestic a răspuns:

Stii care este problema ta? mda...iti lipseste calciul... poti sa t dai cu diferite creme ca nu o sa mearga...consulta doctorul

| dEutSa_8892 a răspuns:

Foloseste crema Richi Moisture de la avon...sau din magazine, contine glicerina si este foarte buna...mama mea avea mainile uscate si aspre, iar acum le are catifelate peace sign happy

| Crissa_4407 a răspuns:

Du-te la farmacie si cump vitamina A sub forma de picaturi.si eu am avut aceasiproblema simedicul mi-a recomandat vit A picaturi( dai p maini cu aceste picaturi)...

| emily a răspuns:

Eu am o masca pentru maini de la oriflame e super. si crema cu glicerina de la farmec e foarte buna pentru maini aspre si crapate

| petitdreamer a răspuns:

Spala-te pe maini numai cu apa calda si sapun dove, pentru ca dove si hidrateaza pielea...si eu am avut problema asta, si mi-a trecut asa...si nu renunta la crema...

| adina68 a răspuns:

Si eu am patit acest lucru, aveam pielea de pe maini foarte uscata, crapata si asta indeosebi in timpul iernii. Am folosit multe creme de maini, dar in cele din urma, am reusit sa scap de acest neajuns folosind cremele pentru. maini de la Lush -Helping Hands (este o crema pentru maini aspre, uscate sau care iti provoaca o stare de usturime), precum si Lemony Flutter. Iti doresc multa sanatate.

| Alina_1439 a răspuns:

Poti folosi crema de la Avon Care, e chiar buna. Dar si mai bine ar fi sa folosesti [creme cu] unt de shea sau de karité, am auzit ca e foarte bun in cazuri de piele uscata. Tot de la Avon iti poti lua asa ceva, de la Planet Spa, sau iti poti comanda de pe net, sau poate prin mall-uri mai gasesti. Sper ca te-am ajutat.