| MaryaElenaa a întrebat:

Buna tuturorr! Vroiam sa va intreb ce sa fac ca am pielea foarte uscata. Folosesc zilic crema de maini si beau apa dar tot asa este. Poate fi din cauza ca sunt mai slaba >: happy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Daca si parul e uscat si fragil, si unghiile fragile, poate fi o problema endocrina.
In general pielea uscata arata lipsa vitaminelor A si E in organism. (avocado, uleiuri vegetale, spanac, alune, migdale si alte semintoase).
Ai putea incerca si la endocrinolog.
Daca ai bani poti cumpara BIO-OIL! (Face minuni!) desi e scumpisor - se gaseste la farmacii. si te dai cu el pe maini.