| lovestoryy a întrebat:

Am un piercing in ureche si mi s-a infectat...am fost la farmacie si mi-a dat o crema dar pe ea scrie ca e pentru infectii pentru ochi. pot sa ma dau cu ea? sau ce alta crema imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

N-are nimic. de obicei alea de ochi sunt pentru piele sensibila [ ca doar ochiul e sensibil ] si nu are ce sa-ti faca rau. Si mie mi-a dat o crema antibiotic pentru ochi cand de fapt mie mi-o trebuia pentru totul altceva si s-a dovedit a fi foarte buna [ mai exact kanamicina ]hee hee

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Eu am avut acum 1 an 4 piercinguri in ureche. 2 dintre ele s-au infectat groaznic si nu mai puteam baga niciun alt cercel acolo, asa ca prima data m-am dat cu spirt si am apasat putin pe locul respectiv, apoi cu rivanol, si eventual cu crema de galbenele. big grin la mine a mers, bafta:*

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cumpară'ti un cercel medicinal şi dezinfectează indecţia cu spirt happy

| 1Q a răspuns:

Daca scrie cai pentru ochi nu te da cu ea ca poate sa infecteze mai tare du-te la alta farmacie casa iti dee o crema pentru problema ta nu pentru ochi cred ca la farmacia al care ai fost vanzatoarea nu avea ochelari bine pusi.

Suuces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt nici nu ai piercing ala se numeste cercel

| diannelove21 a răspuns:

E din argint? cercelul? prima data pui percing medicinal, dupa ce se vindeca poti pune din argint sau aur, ca sa tratezi dezinfecteaza cu ceai de musetel ceva...sau mai poti intreba la un salon de percing-uri de o crema speciala, sigur aceia te pot ajuta.Succes!