| alexandraalexandraalexa a întrebat:

mi.am bagat piercing in buric am piercing de 8 luni am avut niste probleme mi l.am baga prin iulie si in august am fost la mare da stiu am gresit.mi s-a infectat l.am curatat in fiecare zi si mi.a trecut pana acum si mi-a aparut o roseata si simt ca ma doare. piercingul e din titan de scos l.am scos de foarte multe ori mi.am luat o crema de la farmacie gentamicina si tot nu imi trece ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dureaza cam juma de an sa se vindece.Eu mi-am dat unu in limba la un tip care se pricepe.Dar sfatu meu, trebuie sa protejezi aceea zona, e foarte deschisa la infecti, il poti 'jumuli' cu tot cu haine daca nu esti atenta.Mai bine optai pentru unu in 'limboaie' (laughing))) oricum scoate-l si iti faci gaura alta data, nu e de joaca cu sanatatea.

| stark47 a răspuns:

Acele piercinguri sunt destul de periculoase.cand te dicizi sa iti faci unu, du-te la un salon specializat.
pot aparea infectii destul de serioase iar sanatatea nu se merita riscata pentru ceva care nu e chiar pe gustul tuturora

| alexandraalexandraalexa explică (pentru stark47):

La un salon mi l-am facut

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandraalexandraalexa):

Si atunci de ce mai intrebi aici? Du-te la ei si i-ai de gat.Nu este normal sa se infecteze.Desi nu vad rostul acestor tampenii. Poti face o infectie severa.Si ai sa suferi multa vreme.

| alexandraalexandraalexa explică (pentru darrio2007):

Da intreb unde vreau euhappy nu am cum sa ma duc la aia daca nu sunt in tara ma gandeam ca poate ma veti putea ajuta

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandraalexandraalexa):

Ok.Intreaba unde vrei. Sper sa gasesti raspunsul de care ai nevoie.Pa.