| littlebluebutterfly a întrebat:

Am unghiile foarte fragile si mi se crapa mereu. Lacul de unghii le protejaza sau le distruge?

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Pe moment, le protejează. Dar în timp lacul distruge unghiile, le face mai subţiri, mai moi. Ideea este să nu laşi lacul mai mult de o săptămână pe unghii, iar după ce le-ai şters să le laşi două-trei zile curate, fără lac. Dacă ai unghiile fragile îţi recomand să foloseşti un tratament pentru unghii cu vitamina D, zeamă de lămâie şi eventual ulei de ricin. Numai bine!

6 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Foloseste zeama de lamaie 30 min pe zi.

| undercovergirl a răspuns:

Poti incerca de asemenea ulei pentru unghii. Este recomandat sa se unga unghiile seara. Rezultat garantat.

| MMihai a răspuns:

Lacul de unghii le protejaza

| andreea_9905 a răspuns:

du-te la farmacia naturista si cumpara-ti de la farmec lotiune pentru tratarea unghiilorhappy mie mi s-a spus dupa ce am facut tratament cu lacu ala ca am ungii false asa frumoase le-a facuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le distruge, mai bine nu te-ai mai vopsi ci doar ingrijestele (ingrijirea nu inseamna vositul etc), ci doar le cureti dar vezi ca ustensilele sa fie curate, in asa mod unghiile tale vor arata mai frumos si nu vei avea astfel de probleme. Lacul de unghii contine microbi (cine stie unde le produc) si alte chimicate. Sanatatea e mai pretioasa decit frumusetea. happy

| DanutSsZza a răspuns:

Lacul protejaza unghiile doar ca sa nu se rupa.