| faaalyoana a întrebat:

Fetele la cat timp va faceti unghiile? Va cumparati des diverse nuante la lacul de unghii?

10 răspunsuri:
| MaraMărr a răspuns:

O data pe saptamana.Da aproape tot timpul cand ies la cumparaturi.happy

| Consumptive a răspuns:

Mi le fac o data sau de doua ori pe saptamana, dar de fiecare data inainte sa le fac imi incalzesc ulei de masline si stau cu mainile in el in jur de 20 de minute, aplic un tratament(de la miss sporty daca nu ma insel), abia apoi aplic lacul de unghii pentru ca pot risca sa imi stric unghiile mai ales de la cele in nuante puternice, apoi daca vreau adaug un strat de lac transparent.Imi cumpar de fiecare data cand vad ceva ce imi atrage atentia. happy

| Dollicious a răspuns:

O data pe saptamana.Si lacuri imi iau de cate ori vad nuante care sa ma atraga!

| Xtina_2432 a răspuns:

Eu imi schimb culoarea odata la 2-3 zile. Iar lacuri noi nu imi cumpar foarte des, doar atunci cand imi doresc o alta nuanta happy

| Renes a răspuns:

Foarte des, zilnic chiar. Şi îmi cumpăr tot felul de sclipiciuri, biluţe, pensule etc. Şi multe culori.văd tutoriale pe net şi am de gând să le încerc şi de aceea îmi fac tot felul de lucruri.E o pasiune de-a mea. happy

| InnaBotezatu a răspuns:

Buna. Eu imi schimb culoarea lacului de unghii de 2 ori pe saptamana. Sa zicem ca mi le fac luni iar miercuri schimb lacul dar un sfat dupa ce schimbi lacul trebuie sa te dai pe unghii cu ulei de richin pentru ca sa nu se strice unghia adica sa nu se deterioreazawinking P.S: uleiul de richin il gasesti la farmacie e in jur de 2 lei. Acum referitor la cat de des imi cumpar diverse nuante la lacul de unghii, imi iau un lac pe saptamanawinking

| Heart4 a răspuns:

Le fac odata la 3-4 zile, daca lacul este colorat. Nu-mi cumpar chiar asa de des, numai daca vad vreo nuanta draguta.

| kkourtney a răspuns:

Imi fac unghiile cam o data, de doua ori pe saptamana....si imi iau lacuri noi ori cand vreau sa imi cumpar o culoare noua ori cand de usuca oja. Tu?

| Laavgemini a răspuns:

Si eu imi schimb culoarea la unghii tot cam o data sau de 2 ori pe saptamana si oje nu imi cumpar foarte des, doar daca vad pe moment ceva ce-mi place... happy

| mOGAS a răspuns:

Nu-s fata dar o stiu pe soramea are 18 ani ea le face o data la saptamana si cumpara cam des