| Crs a întrebat:

Are cineva idee cum este facuta coafura lui Soshy in videoclipul cu Timbaland - morning after dark? http://www.youtube.com/watch?v=25LBTSUEU0A&feature=fvst (cam pe la 1:18 - se vede mai bine)
Am inteles cum este facut in fata, cu bretonul tapat, dar nu imi dau seama in spate cum este prins, ca parca nu e in coada. pls heeeelp

6 răspunsuri:
| Crs explică:

E prins cumva mai ciudat nu e chiar coada de cal :-s

| Emeraude a răspuns:

Nu-mi dau bine seama, dar cred ca sunt cateva suvite impletite (sau nu) duse spre asa-zisa "coada" (pentru ca nu e intocmai coada, parul este luat pe sub breton pana spre mijlocul capului si prins), iar in jos nu este prins, ci tapat iarasi si pieptanat incat sa para astfel. Cam in genul asta imi placea si mie sa-mi fac parul in perioada liceului, dar nu aveam bretonul si coditele in parti, ci doar duceam parul din fata lateral pe sub si prindeam doar sus, iar in spate nu-l prindeam. big grin Ma rog, presupun ca n-ati inteles nimic, dar cautand pe youtube cateva tutoriale poate va inspirati.

| anonimmmmm a răspuns:

Iti zic eu cum, sunt facute cite 2 codite subtiri impletite in ambele parti linga timpla, apoi este prins in coama de cal, si sus este infoiatn si dat cu spuma, si prins cu o clamawinking

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pai e tapat bretonul si are o coada simpla.Cred ca are si multe extensii ca e prea des.

| ray_1368 a răspuns:

Din cate observ bretonul a tapat asa cum zici tu, parul cred ca e prins in coada iar pe margoini sunt impletite doua codite care merg vertical spre coada.Asta cred eu :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea imi dau seama, dar cred ca este prins sus in coada.

Dar pe la 1:46 se vede ca e prins in coada.