| alexutzu00791 a întrebat:

As dori ceva indicatii despre ingrijirea tenului. De exemplu tratarea cearcanelor. Nu vreau produse comerciale sau tot felul de creme, ceva naturalhappy.

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, ti-as recomanda cosmeticele alverde, sunt 100% naturale, le gasesti in drogherie markt.in ceea ce priveste cearcanele, pune 1 fiola vit. K (fitomenadion) in amestec cu crema de ochi – seara la culcare. pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| gabitza_3022 a răspuns:

La farmacie sunt tot felul de creme. dar ceva natural:-? cautande pe google am gasit asta:
http://www.cherie.ro/articole/beauty/65-Cum_scapam_de_cearcane.html

http://www.util21.ro/......b-ochi.htm

sper sa te ajute:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema Farmec pentru pete si pistrui, suc de patrunjel, masti sau tratamente naturale in special pe baza de lapte, lamaie, caise sau castraveti. Pistruii se tamponeaza de 2-3 ori pe zi cu o lotiune preparata din lapte dulce si castravete. Taiat in rondele mici, castravetele se pune intr-o cana, se acopera cu lapte proaspat nefiert si se lasa la macerat cateva ore la rece. Apoi se scurge laptele si se foloseste asa cum precizam anterior.
Pentru cearcane
Fa-ti o compresie cu pliculete reci de ceai de musetele, aplica cartofi cruzi pe suprafata ochilor si incearca sa te odihnesti mai mult.
Incearca sa maresti cantitatea de apa pe care o bei.

| Just mE:x a răspuns:

Incearca masca de castravete pe care o tii pe fata timp de 20-30 min dupa care te speli pe fata cu ceai de musetel..sau masca de miere pe care o tii tot atata timp dar dupa carete speli cu apa calduta si te stergi cu un tampon corecror..succeshappy