| Xxjdjdjdndndnfnffnfnd a întrebat:

Aș dori să îmi fac niște găuri într-o ureche dar nu prea am curaj.Nici la salon nu mă pot duce.Mi s-a spus că pot atinge vreun nerv, așa este, voi ce spuneți?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In 99% din cazuri nu se intampla nimic, daca ai mainile si acul curate. Pe maini te speli cu spirt, urechea la fel, acul il treci prin spirt si apoi il treci prin flacara. Faci gaura, de preferat sa incepi din spate nu din fata pentru ca in spate acul trece mai greu si exista riscul ca gaura sa nu iasa bine. Dupa ce termini ai grija cateva zile sa mentii urechea curata sa nu se infecteze si sa folosesti o crema cicatrizanta

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu știu dacă chiar poți face asta (deși e probabil) dar cu siguranță te vei alege cu vreo infecție.

| dmz123 a răspuns:

Recomand sa mergeti sa va faca gaurile un profesionist ca sa le dea si centrate si sa nu apara alte probleme infectii...