| Lery a întrebat:

As vrea sa am un ten deschis la culoare, aproape alb daca se poate. Spuneti-mi va rog ce sa fac

Răspuns Câştigător
| DoubleS a răspuns:

Fa-ti o masca de fata din albus de ou si zeama de lamaie. Aplico pe fata cu un servetel umed, si tine presat vreo 2-3 minute. Functioneaza! Funda?

10 răspunsuri:
| BabyBlue_1099 a răspuns:

Poti folosi pudra.
sau fond de ten.
eu iti propun sa iti lasi tenul asa cum este

| Captive a răspuns:

Hello!
Da-te cu fond de ten deschis!
Sau cu pudra alba...
Succes!
Pa-Pa

| HoneyBooBoo a răspuns:

Ar fi perfect sa te dai cu fond si pudra de ten, sau programeaza-te la spa, acolo iti vor spune ce trebuie sa faci ca sa obtii un ten mai deschis.;*

| RфZaημtzα a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa te dai cu fond de ten alb sau corector.

Răspuns utilizator avertizat
| Ad1das a răspuns:

Solar,creme autobronzante, plaja... farduri

| Rain_1754 a răspuns:

Eu am tenul foarte alb, palid. Pentru inceput trebuie sa fii asa. Adica daca te nasti cu tenul mai inchis la culoare e destul de greu sa faci culoarea mai deschisa. Totusi, daca ai o culoare cat de cat normala, incearca sa nu stai la soare. Asta neaparat. Oricat de putin ai sta, in special vara, te bronzezi. Fond de ten. E perfect, si in plus, daca te dai cu fond de ten nu te bronzezi (2 in 1). Cam atat fac eu. Nu prea am nevoie de cine stie ce. Chiar si daca nu m-as da cu fond de ten tot cam la fel as arata. Ahh. am auzit ca zeama de lamaie albeste tenul. Deci te speli seara pe fata, te usuci si apoi te dai cu zeama de lamaie si lasi asa, sa se usuce pe fata ta si te culci. Dimineata te speli pe fata. Si tot asa, in fiecare seara.

| Candice a răspuns:

Ia-ti fond de ten cu 2-3 numere mai deschise

| ella16_4824 a răspuns:

Si eu am tenul inchis la culoare dar ma dau cu fond de ten.incearca si tu

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute