| laviniaerg a întrebat:

Hey! de curand mi-am cumparat nuantator de culoare saten deschis (aproape blond). eu sunt satena (inchis) si dupa ce m-am dat cu nuantatorul nu s-a deschis, dimpotriva s-a inchis :|
as vrea sa imi spuneti ce culoare sau ce ar trebui sa fac sa imi deschid la culoare parul (pot fi si metode naturale, nu numai cu produse din comert)
eventual daca mi-ar iesi culoarea asta : http://www.divahair.ro/images/speciale/poze_17102007/coa furi3_diva.jpg :D:D mersi dau fundita :*:*

3 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Pai normal ca nu ti-a prins culoarea daca tu esti saten inchis. Culoare deschisa pe culoare inchisa nu prinde decat invers.
Incearca crema decoloranta de la Kallos. Nu arde prea tare parul ca pudra. Iar ca metode naturale poti folosi niste infuzii din ceai de musetel/dupa ce te speli pe cap te clatesti cu sucul de la cateva lamai/ iti aplici pe par sucul de la cateva lamai si bere blonda iar apoi stai in soare 30 de minute daca nu ma insel. Dar cu astea trebuei sa ai rabdare ca rezultatele nu se vad imediat.

| EUSIATIT a răspuns:

Decolorat si vopsit in culoareadorita altfel nu vei reusi. iar culoarea se obtine in 3 etape nu direct [ intreaba la un salon specializat ca sa iti iasa asa cum trebuie ] dacanu vopsestete tu acasa.

| misskitty a răspuns:

Daca ai parul saten inchis trebuie folosit un decolorator intii si pe urma nuantare