| Deniiidk a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un fond de ten! Pe care mi-l recomandati (eu am tenul mediu ) Funda! :*

Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Iti recomand sa folosesti fondul de ten de la Miss Sporty, nuanta Medium. Il gasesti la DM.

| Deniiidk explică (pentru T30D0RA):

Imi poti spune cam la ce pret este?

| T30D0RA a răspuns (pentru Deniiidk):

Eu am dat 18 lei, acum vreo luna.

| Deniiidk explică (pentru T30D0RA):

Sper ca nu are o cantitate foarte mica..ca am mai patit asa! Ms! :*

| T30D0RA a răspuns (pentru Deniiidk):

Am uitat sa precizez ca are acoperire medie si se intinde foarte usor. Merita incercat!

| T30D0RA a răspuns (pentru Deniiidk):

Are 30 ml la sticluta. Asa arata: http://www.google.ro/......tp?/search

L-am folosit 4-5 luni si ma dau aproape in fiecare zi.

13 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Eu folosesc NormaDerm Teint de la Vichy și sunt super-mulțumită. Încearcă-l!

| LoriLoL a răspuns:

Ten mediu?laughing spune=ne si noua cum etongue exista 3 categorii mari de tenuri:uscat normal si gras.deci?

| LoriLoL a răspuns:

Depinde cat esti dispusa sa dai pentru un fond de ten bun.

| Kryss13 a răspuns:

003 sau 004

| Dianatips a răspuns:

Incearca de la Rimmel - Wake me up.
Costa 45 de lei, este la sticluta...sigurat l-ai vazut prin ceva magazin (are capac portocaliu).
Crede-ma, isi merita toti banii

| TomaTamaraTania a răspuns:

Http://makeuptamara.wordpress.com/2013/02/12/cum-sa-alegi-un-fond-de-ten/

in acest articol gasesti sfaturi despre cum sa alegi un fond de ten. Eu sunt foarte multumita de Mat Morphose de la L'Oreal este potrivit pentru mai multe tipuri de ten, nu si pentru cele prea uscate. Sau Chanel acum nu-mi amintesc exact cum se numea, in fine, Lancome au fonduri de ten de nota 10. YSL dar daca nu vrei sa cheltui asa de mult poti incerca Maybelline, L'Oreal, Kiko, Essence. Poti incerca fondurile de ten minerale sunt usor de aplicat au ingrediente putine si sunt mai sanatoase. Incearca-le macar pe mana inainte sa le cumperi si vezi cum se intinde pe pielea ta.
Nu alege nuante mai inchise sau mai deschise decat tenul tau. Bafta!

| Rosana a răspuns:

Buna! vreau sa-ti recomand fondul de ten AVON nud este o nuanta care ti se potriveste! pa