| Breakingthehabittonight a întrebat:

As vrea sa stiu cum imi pot albii dintii acasa, pentru ca la stomatolog am mers si mia recomandat sa mai astept putin, ca afecteaza oarecum...deci chestia cu bicarbonatul o stiu, dar cam in cat timp se albesc, se observa? ofer fundita

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe langa bicarbonat poti folosi si sarea de bucatarie.Se albesc repede, in functie de cat de constiincios te speli pe dinti si de care este nuanta originala a dintilor tai!

Răspuns utilizator avertizat
| pitikaaaa a răspuns:

Si eu aveam aceiasi problema si am inceput sa ma spal cu sare(o data pe zi) si cu pasta de dintii(Colgate de doua ori pe zi) si sa mananc mere verzi(intre mese si inainte de culcare).
Yo fac chestia asta de cateva luni.Insa intr-o luna desa o sa vezi o schimbare.winking

Succes:*

| Dj Boalca a răspuns:

Am folosit blend-a-med 3D whitening si in aproximativ 2 saptamani s-au vazut rezultatele...costa ceva bani(cam 20 de ron)dar se vede diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa folosesti o pasta de dinti alba(oricat de ciudat ar parea, pastele de dinti colorate accentueaza "galbejeala"). Ai putea ca de doua ori pe saptamana(nu in fiecare zi)sa te speli pe dinti cu sare sau bicarbonat de sodiu.Se vor vedea rezultate intr-o luna sau mai mult, dar sa nu te astepti la rezultate spectaculoase.

| xeleur a răspuns:

Buna! Eu am citit inr-o revista ca poti sa tii albesti daca timp de o luna o data pe zi intr-o lingurita pui ulei de masline si apoi iti clatesti gura (dar Nu inghiti). Nu am incercat-o. Eu ma spal de 3 ori pe zi cu Blendamed 3D White Luxe timp de 2 sapt.Chiar mi-a albit.Succes:* fundita?big grin