| Gandacica a întrebat:

As vrea sa stiubig grin.petrolul este folosit pentr cresterea parului sau nu?

Si unde pot gasi o sticluta de petrol? Si cat costabatting eyelashes?

Dau fundita

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Este bun, dar nu prea găseti să cumperi și îți crește mai greu, dacă te dai cu ulei de ricin, îți cumperi de la farmacie sau de undeva costă in jur de 10 lei, bagi intr-un castron, bagi un ou(nu fiert) și amesteci, apoi îți dai la rădăcină, stai 2 ore, apoi te speli cu șampon, și cu un balsam pentru creșterea părului.Peste o lună o să-ți dai seama că a crescut foarte mult.
Baftă!

7 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

E o chestie, dar e periculos. poti sa-ti provoci arsuri.se foloseste la intarirea firului de par, nu la crestere.Cauta la benzinarii si cere un flacon, daca chiar vrei.Depinde cat iei:de la 4 lei la 20. Daca te dai totusi cu petrol, pune doar putin pe palme(dar foarte putin) si freaca pielea capului, dar cu grija.

| candydream a răspuns:

Am auzit si eu ceva de genul dar nu risc.

| Minks a răspuns:

Tu ai de gand sa iti dai cu petrol pe cap? rolling on the floor
Vreau sa te anunt ca petrolul e format din cadavre de animale, plante putrezite, etc care s-au dezintegrat si au format lichidul ala negru. Nu stiu despre ce petrol e vorba, dar daca e vorba de cel in starea lui naturala (pacura), cred ca mai degraba ti-ar cadea parul, nu ti-ar creste.

| ioana1704 a răspuns:

Cauta solutiile Gerovital cu petrol! in farmacii sau drogherii!

| cristi202 a răspuns:

Petrolul ajuta foarte mult la regenerarea parului. Inainte era foarte folosit in acest sens. Insa acum nu stiu de unde sa iti procuri. Si sotia mea ar vrea sa stie. Insa nu se prea mai poate procura

| Deer a răspuns:

Eu știam că acesta este folosit pentru eliminarea/alungarea păduchilor sau ceva de genu' laughing
Oricum, nu mi-aș da cu petrol în cap...

| adnana_8488 a răspuns:

Petroleumul este un rezidu organic cum sa arda parul? numai prostii scrieti aici.
Vezi ca pentru cresterea parului se gaseste la farmacii sau plafar amestec, care contine petroleum (gaz) gata preparat.