| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat epilarea cu ceara naturala de zahar, cum vi se pare? Se zice ca e mai putin dureroasa decat cea traditionala.

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Da,eu doar cu ceara de zahar ma epilez, pe tot corpul, si e mult mai putin dureroasa si mai usor de folosit..aceasta ceara nu adera la piele, deci mai putina durere pentru ca nu smulge pielea moarta..parul creste mai greu decat cu ceara normala..si se si spala mai usor resturile care raman pe piele(e zarah, se topeste in apa calda)plus ca te faci cu ea rece, nu risti sa te arzi..singurul dezavantaj e ca dureaza mai mult. daca mai ai intrebari iti raspund cu drag

| Dante30 a răspuns (pentru Tinna666):

Intrebare si barbatii se pot face cu ceara de zahar?!

| Tinna666 a răspuns (pentru Dante30):

Da,si barbatii se pot face cu ceara de zahar. oricine se poate face.dar nu stiu cat de indemanatici sunt barbatii..cu ceara de zahar nu lucrezi ca si cu cea normala..nu ai nevoie de benzi, e ca o plastilina pe care o intinzi si trebuie sa stii cum sa o tragi.dar oricine poate invata

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

Hei, ce pasta de zahar folosesti? Eu mi-am luat una care se foloseste cu benzi, probabil si cu metoda clasica dar stiu ca m-as omora singura asa si nu mi-ar iesi nimic nici la propriu nici la figurat! laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici unde locuiesc eu nu se gaseste de cumparat ceara de zahar, am cautat pe net si am gasit cum o poti face singurica din zahar, lamaie si apa(se friene zaharul cu lamaia si apa pana se caramelizeaza si iasa ca o plastelina, numai ca trebuie avut grija sa nu se arda zaharul)este ceva asamanator cu ceara modelabila nu aia cu rulon.ideea este ca aceasta ceara pe care o fac se foloseste exact invers decat ceara normala..se intinde opus cresterii parului si se trage in directia cresterii, astfel firele nici nu se mai rup asa tare ca in cazul epilarii cu ceara normala

| Dante30 a răspuns (pentru Tinna666):

Mersi Tinna si sa inteleg ca esti intr-o relatie cu satanhappy? ^_^

| Tinna666 a răspuns (pentru Dante30):

Nu,cred in Dumnezeu si sunt o fata credincioasa..chiar daca nu merg foarte des la biserica..probabil intrebi din cauza numelui"666"...6 este numarul meu "norocos"..sunt nascuta in 06.06.1996...culmea si la ora 6 laughing

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

Hei, am facut si eu pasta asta acasa dar " primul experiment " s-a lasat cu niste vanatai. laughing Ai idee de la ce ar fi?

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm..pai ori erai transpirata si piele era umeda.e ceva normal sa transpiri de la direre..eu folosesc pudra de bebe..imi dau cu pudra pe zona unde vreau sa ma epilez si apoi pun ceara..alt motiv ar fi felul in care ai tras... daca ai tras in sus atunci asta e motivul pentru care te-ai invinetit..trebuie sa tragi pe langa piele...alt motiv ar fi ca nu ai tinut pielea intinsa..cu o mana te epilezi si cu cealalta intinzi pielea si ti bine..incearca sa te faci pe picioare pana te mai obisnuiesti ca acolo nu te invinetesti asa repede..bafta :*

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

M-am facut pe picior de la genunchi in sus si cred ca-s masochista pentru ca n-am simtit durere nici discomfort. laughing N-am tinut intinsa pielea, rusine sa-mi fie, o fi fost de vina si ca era mai calda atunci? laughing

Nu cred ca o sa mai fie o data viitoare, mi s-a inmuiat ceara asta si nu cred ca mai merge ceva facut cu ea, nu mai zic ce dezastru dulce am facut in toata bucataria. laughing Vanataile trec de la sine? laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auci,nu vreau sa imi imaginez ce ai facut acolo laughing daca nu ai simtit nimic macar parul s-a luat? happy...probabil nu ai facut ceara bine, nu trebuie sa fie calda sa curga cand te epilezi, trebuie sa fie ca o plastelina. ceara mea cand e rece rece de abia o scot din cutiuta, ma mai joc putin cu ea in mana cat sa o pot intinde, dar tot o plastelina e laughing...mai poti salva ceara care ai facut-o:o pui iar la fiert sa se mai ingroase dar ai grija sa nu o arzi happy uite cum testez eu daca e buna sau mai trebuie fiarta:e normal sa fie lichida cand o fierbi dar iei o farfurie si pui putina ceara pe ea si o lasi sa se raceasca de tot..si cand s-a racit o iei in mana si vezi daca e buna, pot incerca sa pe cateva fire de pe mana sa vezi daca indeparteaza parul.e pacat sa nu mai incerci, vanataile iti trec singure in cateva zile. fate de la genunchi in jos pana te inveti, acolo te invinetesti mai greulaughing.si poti cauta pe youtube ca sunt tutoriale in care arata exact cum se face ceara si cum trebuie sa arate si cum se foloseste.ti-as da eu link-uri dar sunt pe tel si nu pot.astept sa imi spui ce ai reusit sa faci laughing :*

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

Parul s-a luat, se vedea in ceara si cat ma jucam si eu cu ea ca o plastelina era ok ca si consistenta. laughing Dar ce am pus in borcane ( mi-au iesit 3 sa ma tot satur de miros de zhar laughing ) vad ca s-a inmuiat. O sa incerc cand creste si jos poate iese ceva daca nu ma intorc la zaharul meu de cumparat. laughing

PS: am scos acu borcanele sa vad daca toate sunt la fel si vad ca doua sunt ok, doar unu e moale. M-am scos asa. laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai facut dintr-un kg de zahar? laughingtrebuie sa reusesti, eu acum ma fac singura si inghinal cu ceara asta si nu m-am invinetit laughingbaga borcanele la microunde sa se topeasca si appi pune ceara inca 5 min la fiert..sa o mai ingrosi putin daca ti s-a imcalzit asa repede sau cand te mai epilezi spalate pe maini cu apa rece insinte..sa nu mai ai mainile asa calde laughing:*

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

Nuuu! Cum sa folosesc 1 kg de zahar? laughing Am folosit 1 jumate rolling on the floor, acum cautau astia zahar pentru cafea si s-au trezit cu o surpriza placuta. laughing N-am fost atenta la reteta si am pus prea multa apa (adica multa laughing ) si aia a fost laughing.

Inghinal m-am facut si eu cu pasta de zahar de cumparat si nu m-a durut nici pe dracu si nici nu m-am invinetit dar la aia am folosit benzi. laughing O sa fac o incantatie ceva inainte sa o mai folosesc si sper sa-mi iasa. laughing Mersi de ajutor. kiss

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.bafta laughing :*

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu consider ca fiecare dintre noi suntem invatati de mici ca trebuie sa fim credinciosi, sa credem in Dumnezeu, sa ne rugam la El si sa avem incredere ca daca facem toate asta va avea grija de noi si totul va fi bine...dar cum ai spus si tu, pe masura ce crestem ajungem la concluzia ca tot ce ni se intampla e consecinta faptelor noastre.cine spune ca nu s-a indoit macar o data de existenta lui DUmnezeu minte..eu cred in existenta Lui, ca exista cineva acolo undeva, dar asta nu inseamna ca voi astepta mereu ca acel cineva de sus sa imi dea totul mura-n gura doar pentru ca ma rog la el..eu daca am vrut ceva in viata am muncit pentru acel lucru, poate multa lume spune ca la 19 ani ai mei nu stiu ce sunt greutalite vietii, dar numai eu stiu prin cate am trecut pana acum, am parintii divortati, am ales sa raman cu tata si de 7 ani de zile nu mi-am vazut mama, nici macar nu stiu daca mai traieste, de la 14 ani eu nu i-am mai cerut nici un leu tatalui meu, am invatat, si acum lucrez ca si cosmeticiana acasa, stiu ce inseamna sa muncesti pentru o pereche de blugi..si pentru toate astea trebuie sa dau vina pe Dumnezeu? ca mi s-a intamplat asta ca nu m-am rugat destul? asta e viata, cine stie sa treaca peste greutati si sa se ridice de sus reuseste in viata, cine nu..nu are decat sa se intrebe toata viata cu ce a gresit de la pedepsit Dumnezeu

| Dante30 a răspuns:

Hai pe skype/mess, skype :rony3043, mess: rony_dante2

| Dante30 a răspuns:

Da rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Dante30):

Ti-am scris pe skype.app am sters cateva raspunsuri de aici laughing..si il voi sterge si pe asta laughing

| ColoredStar a răspuns:

Hei^^
Epilarea cu ceara pe bază de zahăr este o metodă ieftină și fără durere!
https://www.youtube.com/watch?v=Hf1IQ-eDWzA

Te pup!