| sai22794927 a întrebat:

Aveam parul pana aproape de jumătatea spatelui, mai jos un pic de subraț iar recent m-am tuns pana la nivelul umerilor. În cât timp îmi va creste la loc? As dori sa îl am iarăși lung pana la sărbătorile de iarna, e vreo soluție?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste hormonal in functie de ce manacci tu zilnic, fiindca din hrana zilnica se extrag vitaminele, mineralele si proteine necesare hormonilor.
Lungimea de crestere a parului este de 1cm - maxim 1.5cm pe luna
Din pacate nu exista descantece sau creme magice, care sa-ti creaca aprul atat de lung pana la iarna. In 3 luni va creste 3 cm, iar intr-un caz foarte norocos poate sa craesca 4 cm.

| Lioana a răspuns:

Parul creste cca 1 cm pe luna, deci 12 cm pe an.

| mariaaaaa8 a răspuns:

Nu poate creste pana la lungimea pe care o doresti intr-un tip asa scurt, insa poti folosii ulei de ricin pentru cresterea parului