| euinsami a întrebat:

Balul bobocilor este maine seara si am o nedumeriretongue...ma imbrac cu o rochita cu alb si negru, cu pantofi negri de lac, si o haina lunga pana la genunchi alba si centura neagra de lac... ce combinatie sa adopt la aceasta tinuta, buze rosii si colanti negri sau machiaj ff strident la ochi si buze pale si colanti negri?:d

3 răspunsuri:
| hubbelllllll a răspuns:

happy aoloo eu stiu cum e sa fi asa nedumerita am si eu baluu peste cate'va saptamani daca crezi ca te poti distra suta la sunta in rochita ia'ti rochita dar... daca nu nu te as sfatui eu zic ca merg pantaloni de lac cu o camasa si niste cismultize la care pui uun machiaj nu prea strident dar ai grija cu buzele pale nu prea se mai poartawinking merge si bluza acea lunga cu colanti si aici poti adauga un machiaj mai strident

| albastrel a răspuns:

Deci rochita, pantofi dar si haina lunga, centura si colantii?

asa vrei tu sa te imbraci la proba rochilor de seara? sau este o noua proba special pentru pitipoance? scuze dar nu cred ca este combinatia cea mai buna... mai bine ai ramane cu rochita, bineinteles cu pantofiori si in loc de colanti mai bine iti iei un dres culoare piciorului.(asa pari mai feminina decat cu, colantii). la ochi te poti machia in 2 culori, una mai deschisa si cealalta mai inchisa.ai grija la fond de ten daca vrei sa folosesti sa nu te dai mult ca se vede super urat! si buzele... aici nu imi pot da cu parerea ca nu stiu cu ce culoare iti sta bine! bafta! aaa si ai grija la accesorii!

| ariana_5123 a răspuns:

Macheza-te cum te prinde bine pentru ca la combinatia alb-negru merge orice macheaj dar sa cont si de eveniment.Foloseste un machiaj de zi nu strident.Parerea mea