| MotanulAlbastru a întrebat:

Bănuiesc că știți majoritatea parfumul Baccarat Rouge 540 că e destul de comun. Unei prietene i se pare un parfum lemnos și dur, mie foarte dulce, nu simt nimic lemnos. Daca l-ați mirosit sunt curioasa cum l-ați perceput? In aer, in sticla, nu neapărat pe pielea cuiva că atunci cred că se schimba.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumul se cumpara dupa preferinta si chimia fiecarei persoane.
Fiecare om are mirosul lui specific care se poate schimba in ceva urat sau placut, cand intra in contact cu un parfum, facandu-se o reactie chimica.

De aceea parfumurile NU se cumpara niciodata dupa recomandarile nimanui, ci strict dupa ce este testat pe propria-ti piele, fiindca mirosul se poate schimba drastic in 10 minute de reactie cu pielea ta.

Pentru acest lucru exista TESTERE de parfum in fiecare magazin, ca sa pui 1 strop (sau o pulverizare) pe mana si dupa 5-10 minute sa mirosi, fiindca in acest timp se intampla reactia chimica si corpul poate modifica mirosul parfumului.

| johnnny123 a răspuns:

O sticla de 70ml de Baccarat Rouge costă 215 euro.
Deci mă îndoiesc că este atât de comun cum crezi tu.

Mai degrabă este comună copia de Baccarat Rouge pe care o vinde Zara.