| Amelya02 a întrebat:

Baza de machiaj se aplica si pe ochi ?si inainte sa te dai cu pudra? Fundita~

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Da se aplica si pe ochi, inainte sa te dai cu pudra. Dar cu pudra nu te dai pe ochi straight face Ea se foloseste in principiu in zona T sa nu luceasca tenul inestetic si sa fixeze machiajul.
ps: nu-l mai baga in seama pe imc ala, probabil 90 e iq-ului lui altfel nu-mi explic de ce se baga ca musca-n fecale in subiecte care nu-l privesc.

39 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pune si inainte si dupa, ca sa fii sigura rolling on the floor

daca tot va place sa ''ziditi'' de ce nu va faceti ingineri consructori? rolling on the floor acolo cimentati si faceti fundatii toata ziua rolling on the floor

oricum, iti vand un pont : pe baieti nu-i intereseaza absolut deloc cum arati tu machiata (oricum trebuie sa te speli inainte sa se urce cineva pe tine)

mai multe rezolvi cu niste pantaloni strimti rolling on the floor

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Nu ti-a cerut nimeni parerea, avand in vedere ca esti un baiat si nu ai nici cea mai vaga idee despre lucrurile astea, asa ca e cert ca nici pe mine nu ma intereseaza aberatiile alea! grow up

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Pai pentru cine te machiezi, nu pentru baieti?

Nu-mi spune ca esti pe invers laughing

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Ma voi machia pentru mine in primul rand, inca nu am inceput nimic si de aceea vreau sa ma documentez! Nu inteleg ce cauti la sectiunea asta, ca nu e de tine. Du-te la 'dragoste si sex', subiectele alea sigur ti se par foarte interesante.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru IMC90):

Raspunsul tau e chiar penal

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Ma, ai si tu dreptatea ta rolling on the floor acolo rad de fac crampe la burta (sau or fi de la chili)

Aniway, ce rost are sa te machiezi pentru tine? bani aruncati de pomana pe apa smbetii. Mai bine faci ceva cu adevarat util de banii aia.
A, daca te machiezi pentru baieti asta e altceva, dar nici cu asta nu prea sunt de acord, pen'ca daca arati ca un Roman diesel nemachiata, si machiata tot ca un camion o sa arati rolling on the floor majoritatea femeilor sunt mai frumoase naturale.

Sau asa e feșan si esti dependenta de parerea celor din jur? Genul asta de personae vor permanent sa arate ca (,) ceva ce nu sunt (adica modele).

P.S: eu is mai țăran asa, nu inteleg moda rolling on the floor E pentru gusturi rafinate iar eu sunt un om mai simplu rolling on the floor (prin gusturi rafinate se intelege pitipoance dependente de atentia celor din jur)

| IMC90 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Eee, am avut si eu 17-18-19 ani si stiu cum e la varsta aia. Daca te faci de rusine ti se pare ca nu mai esti apreciat/a ca un adult (ceea ce oricum nu esti oricat ai incerca sa pari)

Dupa ce te mariti incepe cu adevarat distractia, cand baiatul care avea pana atunci racheta-n kuur cand era vorba de tine si iti facea toate mofturile se ingrasa, cheleste si se apuca de bere cu baietii, tu urmand sa tragi de el ca de un caine mort sa iasa in oras rolling on the floor))))))))

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Nu sunt fashion si nu sunt dependenta de parerile celor din jur, dar nu am de ce sa-ti dau tie explicatii. Serios acum, nu ai altceva de facut decat sa dai lectii de morala? Nici macar nu stii pentru ce ma machiez, dar am sa-ti spun ca sa nu stai cu inima in loc. ei bine, pentru un casting. happy multumit acum?

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Pai si castingul ala pentru ce-l faci, nu ca sa vada lumea ce mare model esti tu? laughing)

Nu dau lectii de morala, oricum, sper sa nu prinda nimeni nimic de pe la mine. N-am de gand sa dau meditatii fara sa fiu platit.

Doar ca, din cand in caned imi place sa ma mai amuz pe TPU iar intrebarea ta a picat la fix. Esti un fel de victima la ''camera de ras'' zambeste rolling on the floor

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Nu sunt nici o victima pentru ca nu ma simt ca una. Se vede ca asta o faci din plictiseala, pentru ca subiectul meu nu e amuzant deloc, dar te inteleg. Mai du-te pe afara!

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Hai gata, ca trece happy

m-as duce afara, dar sunt la munca

| IMC90 a răspuns:

P.S: asa se intampla cand n-ai kuur si tate sa ti le expui contra cost. mai trebuie sa si muncesti

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Tu te-ai auzit? adica, unde-i sensul? si gata scutestee-ma laughing

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Daca n-ai tu ultimul cuvant, nu te simti bine, asa-i? laughing

Imi amintesti de adolescenta big grin

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Mai bine du-te sa dormi.

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Daca ma primesti langa tine vin numai decat rolling on the floor

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

As rade, dar nu prea am la ce. Esti sec!

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Asa sunt eu, ca whiskyul. Ma iubesc doar femeile cu gusturi rolling on the floor Nu orice taranca big grin

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Frustrat mai esti tu, textele tale ma lasa rece.

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Hei, nu eu sunt ala care s-a suparat rolling on the floor Deci cum pot fi eu ala frustrat? laughing

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Se pare ca nu ai inteles ironiaa!
In fine, dutee sanatos!

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Ultimul cuvant ultimul cuvant rolling on the floor

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Doamne. ce copil laughing

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Da mami, da cu biberunul

P.S: nu mai da reply, ca-s beat si pana maine fac misto de tine. e pacat, esti fata tanara rolling on the floor

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Tu ai fost beat pe tot parcursul zilei. Revinoti, nu ai facut 'misto' de mine pentru ca nu ti-am permis. Si pot sa dau reply cat vreau, deoarece ma aflu pe subiectul meu, asa ca pierdeti timpul degeaba.happy

| IMC90 a răspuns (pentru Amelya02):

Revino-ti nu revinoti

mama ei de gramatica laughing se vede ca nu prea dai pe la scoala ca sa ajungi la casting rolling on the floor))

| Amelya02 explică (pentru IMC90):

Atatea reply-uri si un singur cuvant eronat?! am comis-o nu?
Hai noapte buna!

| Paulla a răspuns (pentru Amelya02):

Mă bag şi eu în seamă, că ar fi urât din partea mea să profit de discuţia voastră şi să râd, fără să am şi eu ceva de spus.
Două cuvinte: 'dutee sanatos! ' Du-te*.

| Amelya02 explică (pentru Paulla):

Off. si tu daca scrii cu diacritice mare experta in domeniu esti!
Nu ti-a cerut nimeni parerea.

| SexyFrumushika a răspuns:

Logic! nu-i mai asculta pe astia! te dai cu fond de ten si apoi pudra ca sa ai o baza! apoi fardul

| Tzukushi a răspuns:

Buna
citeste aici despre baza de ochi pe care o folosesc

http://www.sfaturilemariei.com/......ersoanala/

| Furnicutza a răspuns:

Da,se poate aplica si pe pleoapa.Si se aplica intotdeauna prima.Inainte de orice fardare sau machiare.

| MonsterBunny a răspuns:

Da se aplica si pe ochi iar cu pudra te dai dupa ce te machezi

| emaligia a răspuns:

Ordinea in care aplicam machiajul e urmatoarea:
- crema de zi specifica tenului tau, e de preferat si cu factor de protectie solara, lasam crema sa intre in piele si...
- aplicam baza de machiaj, este una la Sephora, adica marca Sephora, este extraordinara, face tenul catifelat, fin, luminos, DA PE TOATA FATA, INCLUSIV PLOAPE! (daca nu ai baza, poti lasa doar crema care si ea joaca rolul unei baze)
- apoi se aplica fondul de ten, daca aplici fard pe ploape, aplici dupa fond de ten baza de fard "primer", este foarte important acest pas, deoarece fardul nu se strange si nu pica.
- la final pudram, blush, gloss si gata, machiajul e perfect!

| Amelya02 explică (pentru emaligia):

Adica imi trebuie si baza de machiaj si baza de fard? mentionez ca nu am sa folosesc fond de ten.

| Amelya02 explică (pentru Amelya02):

Doar pudra!

| emaligia a răspuns:

Atunci nu inteleg intrebarea ta, la ce rost sa pui intrebarea asta daca tu nu realizezi un machiaj? Da cu crema pe fata si gata!

| Alexandra45 a răspuns:

Nu.te dai cu pudra ori inainte ori dupa.