| mario12fgtr a întrebat:

Bigudiurile fac parul care nu este creț în par creț permanent?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In păr ondulat. Pentru o perioadă scurtă de timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Bigudiurile incretesc parul pe moment, pentru cateva ore, dupa care parul se intinde singur, revenind la forma lui intiala.
Pentru par cret facut "permanent' este nevoie de o solutei chimica foarte puternica care s epune pe par si apoi bigudeurile si partul se "usuca" in forma aceea creata sau ondulata, dupa bigudeu, pentru 1 luna de zile, dupa cre creste si evidnet se intinde.
Partea cea mai nasoala este ca acea substanta chimica, care se pune pe parul pentru "permanent", este o chimicala foarte puternica, care poate arde atat parul cat si scalpul omului.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu.Nu exista permanent, parul revine la forma lui sau mai bine zis textura lui initiala.Chiar si permanentul ala pe care ti-l faci la salon, care iti ataca chimic structura firului de par, nu rezista forever, chiar daca asa ai crede, dupa nume.

| Lioana a răspuns:

Nu. Nici vorba. Parul cret permanent se face doar la coafor prin aplicarea unei solutii in par atunci cand il ai pus pe bigudiuri.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| Standt a răspuns:

Nu.
Doar pentru cateva zile in functie de par.